Środa sądnym dniem komunikacji miejskiej. Tramwaje wracają na jedną trasę, znikają z dwóch

Autor: awa, fot. archiwum
REKLAMA

27 lipca poznańskie MPK „odda”, ale i „zabierze” pasażerom niektóre trasy tramwajowe. I tak do użytku wraca ruch bimb od skrzyżowania ulic Głogowskiej z Hetmańską do pętli Górczyn, wstrzymane zostaną natomiast przejazdy na PST i Świętym Marcinie.

W związku z powrotem tramwajów na ul. Głogowską, przestaje kursować linia autobusowa „Za-Tramwaj T5”. Tramwaje linii 1 i 27 nie będą zatrzymywać się na przystankach Głogowska/Hetmańska od strony ul. Kasprzaka - przystanek będzie czynny tylko dla tramwajów wyjeżdżających i zjeżdżających z zajezdni Głogowska.

Tego samego dnia startuje remont PST. Przedstawiciele MPK obiecują prace od świtu do zmierzchu, a nawet w nocy, przez 7 dni w tygodniu - również w niedziele oraz 15 sierpnia, czyli w święto Wniebowzięcia Matki Bożej. Zakres modernizacji jest bardzo szeroki - wymieniane będą szyny, sieć trakcyjna, osprzęt sieciowy, układ sterowania zwrotnic na pętli Sobieskiego, oświetlenie, a także naprawione zostaną pomosty na wiaduktach PST. Planowane zakończenie remontu to 31 sierpnia.

Również 27 lipca rozpoczną się remonty na skrzyżowaniu ul. Ratajczaka i Św. Marcin oraz Gwarnej i Św. Marcin, gdzie ekipy MPK wymieniać będą szyny i nawierzchnię drogową. Te remonty mają się zakończyć do 7 sierpnia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA