Miesiąc bez Pestki, 2 tygodnie bez Św. Marcina - ruszają kolejne remonty!

Autor: KyN, fot. K. Nowicki
REKLAMA

Środa, 27 lipca, będzie kiepskim dniem dla pasażerów komunikacji miejskiej. Wówczas bowiem w Poznaniu rozpoczną się remonty tras tramwajowych w trzech miejscach. Najgorzej będą mieli poznaniacy z Piątkowa, którzy bez trasy PST będą musieli sobie radzić przez miesiąc.

Trasa PST jest jedną z najbardziej obciążonych w naszym mieście - w szczycie jeździ nią 5 linii tramwajowych. Nic więc dziwnego, że jest ona mocno narażona na awarie. Według ekspertyzy przygotowanej na zlecenie poznańskiego MPK, poziom awaryjności tej trasy wzrósł w ostatnim czasie aż dziesięciokrotnie! Dlatego też MPK zarządziło kolejny remont.

Kolejny, choć tym razem nieco bardziej gruntowny. Dotychczas wykonywane były bieżące naprawy, a solidnego remontu nie wykonywano od 19 lat, czyli od momentu uruchomienia trasy. Przedstawiciele przewoźnika podkreślają, że od wielu lat na naprawy torowo-sieciowe przeznaczano bardzo mało pieniędzy (ok. 2-3 mln zł), a dopiero ostatnie dwa lata przyniosły diametralną zmianę w tej kwestii. Jeszcze w roku 2014 r. było to ok. 3 mln zł, natomiast rok później – 18,9 mln zł. W tym roku zaś są to już 22 mln zł.

Przedstawiciele MPK podkreślają, że zdają sobie sprawę ze znaczenia trasy PST w układzie komunikacyjnym Poznania, dlatego prace prowadzone będą od świtu do zmierzchu, a nawet w nocy, przez 7 dni w tygodniu - również w niedziele oraz 15 sierpnia, czyli w święto Wniebowzięcia Matki Bożej. Zakres prac jest bardzo szeroki - wymieniane będą szyny, sieć trakcyjna, osprzęt sieciowy, układ sterowania zwrotnic na pętli Sobieskiego, oświetlenie, a także naprawione zostaną pomosty na wiaduktach PST. Planowane zakończenie remontu to 31 sierpnia.

To jednak nie wszystko - również 27 lipca rozpoczną się remonty na skrzyżowaniu ulic Ratajczaka i Św. Marcin oraz Gwarnej i Św. Marcin, gdzie ekipy MPK wymieniać będą szyny i nawierzchnię drogową. Te remonty mają się zakończyć do 7 sierpnia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA