Poranny samolot z Ławicy do Turcji wystartował, ale...

Autor: TVN , Mik
REKLAMA

W związku z zamachem stanu w Turcji i próbą przejęcia władzy przez wojsko w nocy zostały zamknięte wszystkie lotniska Turcji. Polskie MSZ odradza podróżowania do Turcji do czasu ustabilizowania sytuacji. Z poznańskiego lotniska Ławica samolot z turystami miał wystartować o godzinie 6:00. Samolot wystartował, ale...

Wszyscy klienci Itaki i Tui otrzymają 100% zwrot kosztów. Samolot wystartował na pusto tylko po turystów którzy mają przylecieć o godzinie 13:00 do Poznania. Wszyscy turyści, którzy mają wykupione wycieczki proszeni są o kontakt ze swoimi biurami podróży.
pracownik BOK lotniska Ławica

Godzina 1:29

Po ogłoszeniu przez armię, że przejęła kontrolę w kraju, na ulice Ankary wyjechał ciężki sprzęt wojskowy. Na jednym z nagrań widać czołg, który przejeżdża przez zaparkowane samochody. 
Nie jest jasne, jaka jest skala buntu wojska - z Turcji napływają sprzeczne informacje. W kraju panuje chaos. Turcy wyszli na ulice, część z nich protestuje, część świętuje.

Godzina 3:37

Wojskowy helikopter otworzył ogień w Ankarze, gdzie w piątek (16.04) rozpoczęła się próba zamachu stanu. Nie wiadomo, co było celem ostrzału i czy ogień był skierowany w kierunku cywilów. 

Godzina 05:21 

12 osób zginęło w wybuchu w okolicach tureckiego parlamentu - podaje CNN Turk. Dwie osoby zostały ciężko ranne. Ładunek eksplodował prawdopodobnie w okolicach wejścia do budynku. W tym czasie na sali obrad znajdowało się kilkanaście osób. Media informują, że w okolicach parlamentu doszło jeszcze do co najmniej dwóch eksplozji.

Godzina 07:11

Co najmniej 60 osób zginęło w czasie próby zamachu stanu w Turcji - tak podają tureckie władze. Z kolei agencja Reuters informuje, powołując się na Ministerstwo Sprawiedliwości, że w związku z próbą zamachu stanu zatrzymano ponad 700 osób. Agencja informuje również, że siły puczystów poddały się, ale w oficjalnym mailu, żołnierze poinformowali, że nie złożyli jeszcze broni. W Stambule na moście Bosforskim skapitulowała jednak część nich. Pucz zaczął załamywać się około godz. 2. Wtedy sytuacja zmieniła się na korzyść obecnych władz. Teraz kontrolę przejmują siły wspierające rząd.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA