MPK zaprasza na wyjątkowe przejazdy tramwajowe

Autor: KyN, ZTM, fot. archiwum
REKLAMA

Niezwykłe przejazdy turystyczne zaproponuje w sobotę i niedzielę poznańskie MPK. Nie dość, że na trasę wyjedzie wyjątkowy, trójwagonowy skład, to jeszcze zabytkowym tramwajem będzie można pojechać w kurs… nocny.

W sobotę i niedzielę, 9 i 10 lipca, ponownie  uruchomione zostaną historyczne pojazdy: autobusy z numerem linii 100 oraz tramwaje z numerem 0. Będzie można poczuć klimat dawnych czasów, powspominać i zobaczyć najpiękniejsze zakątki Poznania.

Wyjątkowa okazja nadarza się w sobotę, 9 lipca. Tego dnia na „zerówce” będzie kursował skład złożony z trzech wagonów, którego niewątpliwą atrakcją jest wagon Carl Weyer z 1905r.

Co więcej, o godzinie 21.00 odbędzie się kurs nocny (odjazd z pl. Wielkopolskiego) – warto wybrać się na przejażdżkę, bo Poznań oglądany o tej porze z tramwaju prezentuje się wyjątkowo malowniczo i nastrojowo.

Przypominamy, że linie turystyczne funkcjonują w Poznaniu od końca kwietnia do końca września. W sezonie 2016 kursy nocne wykonywane będą jeszcze w soboty: 30 lipca, 20 sierpnia i 10 września. Natomiast kursy pociągu trójwagonowego zaplanowano na 30 lipca, 20 sierpnia oraz 10, 24 i 25 września.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA