Volkswagen Poznań zaprasza na wycieczkę po fabryce!

Autor: KyN, fot. archiwum
REKLAMA

Jedna z największych poznańskich fabryk latem otwiera się na zwiedzających. W lipcu fani motoryzacji oraz nowoczesnych technologii będą mogli na własne oczy zobaczyć, jak powstają samochody użytkowe Volkswagena – Caddy, Caddy Maxi oraz różne wersje modelu T. Wszystko za sprawą kolejnej edycji „Letniego zwiedzania Fabryki”.

Volkswagen Poznań to nowoczesna fabryka aut osobowych i komponentów. Spółka zatrudnia obecnie ponad 8 tys. pracowników w trzech funkcjonujących już zakładach produkcyjnych (czwartym będzie budowana we Wrześni nowa fabryka), będąc tym samym największym pracodawcą w Wielkopolsce. Produkowane są tutaj różne wersje VW Caddy, VW Caddy Maxi, modelu VW Transporter, podzespoły oraz zabudowy specjalne. Poznańska fabryka to jedyna fabryka na świecie, w której produkowane są modele VW Caddy oraz VW Caddy Maxi. W ubiegłym roku pracownicy Spółki wyprodukowali blisko 175 tys. samochodów.

- Podczas zwiedzania goście fabryki będą mogli zapoznać się z procesami produkcyjnymi działu budowy karoserii oraz działu montażu. Dzięki temu każdy ze zwiedzających będzie mógł zobaczyć, jak od podstaw powstają samochody, które trafiają następnie do klientów na całym świecie – mówi Jerzy Włodarczyk, który oprowadza gości po fabryce.

Do dyspozycji gości są następujące terminy w dni robocze: 20, 21,26 oraz 28 lipca. W każdym z tych dni odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza z nich rozpoczyna się o godzinie 10:00, zaś druga o 16:15. Konieczna jest rejestracja uczestnictwa. Dodatkowo odbędą się dwie wycieczki w sobotę, 23 lipca - o godzinie 9:30 oraz 12:00.  

- Cieszę się, że po raz kolejny możemy zaprosić mieszkańców do odwiedzenia naszej fabryki. Sukces ubiegłorocznej akcji pokazał nam, jak duże jest zainteresowanie tą tematyką. Podobnie było zresztą w maju w czasie „Poznańskiej Nocy muzeów”. Wówczas wszystkie dostępne miejsca wypełniły się zgłoszeniami w ciągu zaledwie jednego dnia od uruchomienia zapisów – przypomina Monika Hajbowicz, kierownik Działu Komunikacji Volkswagen Poznań

Wycieczka po fabryce zajmuje około 2 godzin. Aby wziąć udział w zwiedzaniu należy mieć ukończony 15. rok życia oraz zgłosić swój udział w wydarzeniu drogą mailową poprzez wysłanie swoich danych osobowych (imię, nazwisko, data urodzenia oraz preferowana data i godzina zwiedzania) na adres wycieczki.vwp@vw-poznan.pl.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lipca. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale w zwiedzaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Do dyspozycji gości jest parking. Regulamin zwiedzania dostępny jest na stronie internetowej: www.volkswagen-poznan.pl.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA