Poznań gotowy na Światowe Dni Młodzieży

Autor: Agnieszka Gartych, fot. archiwum
REKLAMA

Jordan - czyli Poznań, bo pod taką właśnie biblijną nazwą stolica Wielkopolski przywita pielgrzymów zmierzających na Światowe Dni Młodzieży. Do Jordanu/Poznania przybędzie ich ok. 3 tys., m.in. z Hiszpanii, Brazylii i Argentyny.

Od 20 do 22 lipca młodzi spędzą czas w wielkopolskich parafiach i rodzinach, a w weekend 23-24 lipca zaplanowano dla nich atrakcje w Poznaniu. W sobotę 23 lipca odbędzie się powitanie pielgrzymów, później wspólnie z duszpasterzami przejdą wyznaczone ścieżki ewangelizacyjne. Ścieżek zaplanowano 6, będą one prowadzić przez ulice poznańskie aż na Cytadelę, gdzie wieczór pielgrzymom upłynie na odmówieniu koronki do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadzą siostry zakonne.

W niedziele 22 lipca o 12.00 przed Katedrą Poznańską zostaną odnowione przyrzeczenia chrzcielne, a później w marszu pt. " Marsz dla życia" pielgrzymi przejdą  na Cytadelę. Tam będzie na nich czekać przygotowana wcześniej strefa pielgrzyma, gdzie będą mogli odpocząć, zjeść posiłek i się zrelaksować. Nie zabraknie również koncertów, animacji, spotkań ewangelizacyjnych oraz wieczornej mszy, którą odprawi abc Stanisław Gądecki.

- Organizatorzy spodziewają się, że do Poznania przyjedzie około 3 tysięcy pielgrzymów. Największą grupę stanowią Hiszpanie, to aż połowa deklarujących swoje uczestnictwo - mówi Aleksander Konieczny, rzecznik prasowy Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej „Jordan” i dodaje, że również pielgrzymi z Kanady, Argentyny czy Brazylii odwiedzą Wielkopolskę.

Organizacja Światowych Dni Młodzieży to nie lada wyzwanie, jednak Konieczny zapewnia, że wszystko jest gotowe:
- Przygotowania trwają już dwa lata, w tym czasie udało nam się zorganizować miejsca dla 10 tysięcy pielgrzymów, jednak już dziś wiemy, że miejsc jest znacznie więcej niż spodziewanych gości.

W nocy z niedzieli na poniedziałek co godzinę z poznańskiego dworca PKP będą odjeżdżać pociągi do Krakowa, którymi uczestnicy dotrą na główne uroczystości.

Światowe Dni Młodzieży potrwają od 21 do 31 lipca a najważniejszym wydarzeniem będzie przyjazd papieża Franciszka i spotkanie z tysiącami wiernych, którzy przybędą do Krakowa.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA