Poniedziałkowe zmiany komunikacyjne w Poznaniu

Autor: KyN, fot. archiwum
REKLAMA
REKLAMA

Utrudniony dojazd komunikacją miejską z Górczyna to nie jedyna zmiana, na którą muszą się przygotować od poniedziałku osoby poruszające się po mieście. Gdzie jeszcze będzie można się natknąć na zmiany organizacji ruchu?

Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w dniach od 4 do 11 lipca 2016 r., w związku z kolejnym etapem prac przy budowie chodnika, jezdnia ulicy Morasko będzie zawężona po stronie zachodniej (w kierunku do centrum) na odcinku od ul. Śnieżnej do przejazdu kolejowego przed ul. Mateckiego.

W poniedziałek i wtorek, tj. 4 i 5 lipca, na ulicy Torowej będzie układana warstwa ścieralna nawierzchni jezdni. Na odcinku około 500 metrów, od ul. Urszulanek w stronę wiaduktu w ciągu ul. Krzywoustego ruch pojazdów odbywać się jedną stroną jezdni w obu kierunkach. Ruch będzie sterowany sygnalizacją świetlną oraz ręcznie.

Prace związane z odtworzeniem nawierzchni jezdni związane są z zakończeniem budowy kanalizacji sanitarnej w ciągu ulicy Torowej.

Także w poniedziałek, 4 lipca,  rozpocznie się remont chodnika i wjazdów w pasie drogowym ulicy Rolnej na odcinku od ulicy Pamiątkowej do ulicy Traugutta. Integralnymi częściami zadania jest uporządkowanie miejsc postojowych oraz odtworzenie i rewaloryzacja zieleni przyulicznej. Zostaną zlikwidowane miejsca nielegalnych parkingów poprzez stworzenie nowych rabatów z krzewami (głównie berberysami Thunberga- odmiana Green Carpet oraz tawułą szarą w odmianie Grefsheim) a istniejące drzewa zostaną zabezpieczone. Projekt zakłada również stworzenie im lepszych warunków egzystencji.

Remont finansuje ze środków własnych Rada Osiedla Wilda.

Prace będą wykonywane pod ruchem. Należy się jednak liczyć z utrudnieniami zwłaszcza w ruchu pieszym a także kołowym podczas na przykład dowozu materiałów budowlanych, wymiany krawężników.

Zakończenie remontu zostało zaplanowane na 12 sierpnia br. Wykonawca robót jest firma Bud-Bruk Ryszard Mielcarek z Czempinia.

Na zmiany muszą się przygotować także pasażerowie komunikacji miejskiej - od poniedziałku, 4 lipca, wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach linii nr 58, 89 i 94. Dzięki temu poprawione zostanie m.in. skomunikowanie kilku kursów linii nr 527 z linią nr 58 (o co wnosili mieszkańcy dojeżdżający z Kamionek i Czapur) oraz zsynchronizowane zostaną godziny odjazdów linii 89 i 94 ze Starołęki i na Garaszewie z uwzględnieniem wspólnego odcinka z linią nr 58.

W wyniku wprowadzonych zmian nieznacznie zwiększy się liczba kursów pojazdów linii nr 58, dopasowana do potrzeb pasażerów zostanie liczba przejazdów wykonywanych na liniach nr 89 i 94. Na liniach nr 89 i 94 nie będą – także po wakacjach, po wprowadzeniu zasadniczego rozkładu jazdy - wykonywane kursy do przystanku Starołęka Wielka.

Zachowane zostaną przesiadki z autobusu nocnego linii nr 237 na linię nr 58.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA