Jesteś w Poznaniu? Spędź weekend w... Nepalu!

Autor: KyN, mat. org., fot. mat. org.
REKLAMA

Wolontariusze Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” 2 i 3 lipca zapraszają na weekend w Nepalu. Już w sobotę 2 lipca 2016r. odbędzie się w Poznaniu II Bieg dla Nepalu, a w niedzielę 3 lipca w Centrum „Amarant” odbędzie się spotkanie z podróżnikami Krzysztofem i Wojciechem Błachowiakami.

Pomysł zorganizowania biegu wiąże się z katastrofalnym w skutkach trzęsieniem ziemi, jakie miało miejsce w Nepalu 25 kwietnia 2015 roku. W jego wyniku tysiące ludzi straciły dach nad głową. W czerwcu 2015 roku zorganizowaliśmy I Bieg dla Nepalu. Fundusze zgromadzone podczas biegu: pozyskane z opłat startowych oraz przekazane przez sponsorów wyniosły 7 673,95 złotych. Cała kwota została przeznaczona na pomoc poszkodowanym podczas katastrofy. Obecnie Fundacja „Redemptoris Missio” wraz z Fundacją "Mała Polska w Nepalu" buduje w wiosce Dumre, znajdującej się około 30km od Katmandu, punk medyczny. Projekt nosi nazwę Domek Doktora. W tej chwili stoją już mury Domku Doktora i trwa zbiórka pieniędzy na konieczny sprzęt lekarski.
W Dumre dzięki pracy Fundacji „Mała Polska w Nepalu” i pomocy płynącej z Polski powstała już szkoła https://www.youtube.com/watch?v=vAa_CGjf7rE. Domek Doktora zostanie dokończony jesienią po ustaniu monsunów.

Bieg odbędzie się 2 lipca 2016 roku o godzinie 17.00 na terenie Lasku Marcelińskiego w Poznaniu na dystansie 8848 m. Dystans biegu symbolicznie odnosi się do wysokości Korony Ziemi - Mont Everestu. W wydarzeniu weźmie udział około 300 zawodników. Biegacze wniosą opłaty startowe, które zostaną przekazane na wyposażenie w sprzęt medyczny Domku Doktora w wiosce Dumre;
O 17.00 wystartują biegi dziecięce - na trzech dystansach

- 200m dzieci w wieku 6 lat i młodsze
- 600m dzieci w wieku 7-9 lat
- 1000m dzieci w wieku 10-15 lat

o 17.30 wystartuje bieg główny, czyli bieg na 8848 m - dystans symbolicznie odwołuje się do wysokości Korony Ziemi, o 17.30 również start biegu na 4,5km (jedna pętla, bieg główny to 2 pętle)

informacje o zapisach i regulamin biegu można znaleźć na stronie internetowej Fundacji Redemptoris Missio:
http://www.medicus.ump.edu.pl/onas/redemptoris-missio-aktualnosci/281-bieg-dla-nepalu-2

Zapisywać można się do ostatniego dnia. Organizatorzy zapewniają pakiety startowe, medal dla każdego uczestnika oraz losowanie nagród na koniec imprezy.

Następnego dnia, w niedzielę 3 lipca 2016r. ojciec i syn Krzysztof i Wojciech Błachowiakowie zabiorą nas w podróż do Nepalu. Spotkanie z podróżnikami odbędzie się w Centrum Kultury „Amarant” przy ul. Słowackiego 19/21 w Poznaniu. o godz. 16.00.

Doktor Krzysztof Błachowiak jest poznańskim chirurgiem i birdwatcherem, który podróżuje po całym świecie w poszukiwaniu rzadkich gatunków ptaków. Do Nepalu wyruszył, aby zrobić zdjęcia olśniaka himalajskiego. Swoje marzenie zrealizował, a przy okazji trafił do miejscowości Dumre. Po powrocie postanowił pomóc Fundacji „Redemptoris Missio” w gromadzeniu funduszy na pomoc Nepalczykom. W podróży towarzyszył mu syn Wojciech Błachowiak, który w niedzielę opowie o swojej idei tworzenia muzyki w podróży. Według Wojtka muzykę można tworzyć wszędzie. Na swojej stronie http://beatsinmotion.com/idea/ opowiada „Moim planem było zdobycie wykształcenia w dziedzinie inżynierii dźwięku, by w przyszłości móc pracować jako producent w studio nagraniowym. W 2013 wyjechałem do Londynu na studia magisterskie, które ukończyłem z wyróżnieniem, mimo że warunki w akademiku nie sprzyjały mojej pracy twórczej. Współlokator, z którym dzieliłem pokój nie tolerował żadnej muzyki, dlatego musiałem ją tworzyć poza domem: w bibliotekach, akademikowej kuchni, kawiarniach, pubach, czasami na dworze, a nawet na klatce schodowej, stanowiącej drogę ewakuacyjną z akademika.” Z Nepalu przywiózł dźwięki, którymi podzieli się z słuchaczami już w najbliższą niedzielę.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA