Policjant z Poznania i jego pies uratowali 27-latka

Autor: KWP Poznań, PG, fot. Beata Kubica / KWP Poznań
REKLAMA

Kejter też poznaniak, a z tego w szczególności powinniśmy być dumni. St. post. Dawid Załucki z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu wraz ze swoim labradorem Foxem uratowali zaginionego mężczyznę. O wszystkim zadecydował znakomity węch psa.

St. post. Dawid Załucki i Fox wzięli udział w poszukiwaniach mężczyzny zaginionego na terenie województwa łódzkiego. Z informacji przekazanych mundurowym wynikało, że dziesięć dni wcześniej (8 czerwca) mieszkaniec gminy Krzyżanów wyszedł z domu i ślad po nim zaginął.

- Poszukiwania trwające kilka dni były prowadzone na dużą skalę - zaznacza Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. - Kilkudziesięciu miejscowych policjantów oraz funkcjonariusze z innych jednostek przeczesywali rozległe tereny za 27-latkiem. Wykorzystano także policyjny śmigłowiec.

St. post. Dawid Załucki i Fox, główny bohater tej historii, 23 czerwca prowadzili poszukiwania w okolicy miejscowości Kaszewy. Poszukiwania, które - jak miało się później okazać - zakończyły się powodzeniem.

- W trudnym terenie leśnym pies poprowadził odnalezionym tropem do miejsca, gdzie na ziemi pod krzewami leżał zaginiony - informuje Andrzej Borowiak.

Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie. Nieprzytomny 27-latek został zabrany do szpitala. Mężczyznę udało się uratować. Teraz pod opieką lekarzy wraca do zdrowia. Poznańskiemu funkcjonariuszowi i jego czworonożnemu kompanowi ma za co dziękować.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA