Mgławice i kurtyny wodne już działają!

Autor: PG; fot. P. Garbowski
REKLAMA

W obliczu ekstremalnych upałów, które nawiedziły Poznań, Aquanet uruchomił doskonale znane poznaniakom mgławice i kurtyny wodne. Gdzie można się przy nich ochłodzić?

Ci, którzy czekali na nadejście prawdziwie letniej aury, mogą czuć się usatysfakcjonowani. Synoptycy się nie mylili - słupki rtęci wskazują ponad 30 kresek powyżej zera, a z bezchmurnego nieba leje się żar.

Taki stan rzeczy ma utrzymać się w Poznaniu przez najbliższe kilka dni. Nie wszystkim jednak takie upały są na rękę. Tym, którzy wysokie temperatury znoszą nieco gorzej, z pomocą przychodzi Aquanet. Mgławice i kurtyny wodne przygotowane przez spółkę już działają!

- Przy Starym Marychu, przy parku Wilsona i przy Starym Browarze - wymienia miejsca, gdzie można ochłodzić się w mgławicach wodnych, Dorota Wiśniewska, rzeczniczka prasowa Aquanetu. - Same kurtyny wodne działają już na Cytadeli przy Dzwonie Pokoju i na Starym Rynku przy ul. Paderewskiego.

Jak wyjaśnia rzeczniczka Aquanetu, po obchodach Poznańskiego Czerwca dodatkowa kurtyna wodna pojawi się również na placu Adama Mickiewicza.

Kurtyny wodne spełniają swoją funkcję, o czym przekonaliśmy się odwiedzając tę zlokalizowaną na Starym Rynku. I starsi, i młodsi - wszyscy poznaniacy chcący na chwilę zapomnieć o upałach ochoczo z niej korzystają. A upały na razie raczej nie odpuszczą. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków chłodny front atmosferyczny nadciągnie nad Polskę nieprędko, bo dopiero w niedzielę.

Pamiętajcie o nawadnianiu organizmu i nakryciu głowy!

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA