Ależ widok - Bałtyk już z docelową wysokością!

Autor: KyN, fot. K. Nowicki
REKLAMA

Wiecha zawisła na szczycie najbardziej niezwykłego wysokościowca w Poznaniu - Bałtyku. To oznacza, że konstrukcja już nie urośnie, a robotnicy mogą się skupić na pracach wykończeniowych. My byliśmy na samym szczycie budynku i możemy powiedzieć jedno - widok z dachu zapiera dech w piersiach!

- Taki budynek zdarza się raz na 100 lat - taką opinię ma o Bałtyku Tomasz Frycz, przedstawiciel firmy Garvest, czyli współinwestora budynku. Ciężko się z nim nie zgodzić. Wysoka na 67 metrów konstrukcja już góruje nad rondem Kaponiera, choć bardziej niezwykłe jest to, że Bałtyk z każdej strony wygląda inaczej… i z każdej strony wpisuje się w otoczenie. Zasługa w tym holenderskiego biura architektonicznego MVRDV, którego członkowie (jeżeli wierzyć inwestorowi) aspektowi urbanistycznemu poświęcili sporo czasu.

Efektem będzie budynek biurowo-usługowy, z 16. kondygnacjami nadziemnymi i 3. podziemnymi. Konstrukcja wznosi się na wysokość 67 metrów nad ziemię, ale jednocześnie - co podkreślają przedstawiciele inwestora - 148,5 metra nad poziomem morza (Bałtyckiego także, co oczywiste). Na 15. tys. m2 wewnątrz budynku będą nie tylko biura, ale też lokale gastronomiczne (na parterze) i klub fitness (na drugim trzecim piętrze). Ostatnią kondygnację zajmie klub jazzowy z tarasem widokowym.

Najtrudniejsze zadanie - stworzenie konstrukcji samego budynku - już zostało wykonane. Teraz inwestor zajmie się przede wszystkim dokończeniem montażu robionej na zamówienie elewacji oraz wnętrzem.
- Większość najemców wprowadzi się późną wiosną przyszłego roku, ale swoje przestrzenie wykańczać będą do końca roku 2017 - informuje Tomasz Frycz.

Do widoków z najwyższej kondygnacji będą mieli dostęp wszyscy - dzięki temu, że będzie tam klub jazzowy. Już teraz jednak możecie zobaczyć to, co będzie widoczne z dachu budynku, czyli z kondygnacji technicznej. Zapraszamy do naszej galerii!

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA