Studenci politechniki z nową aplikacją pomagającą w nauce

Autor: KyN, fot. mat. pras.
REKLAMA

Studenci Politechniki Poznańskiej, jak na żaków uczelni technicznej przystało, do dyspozycji i pomocy w nauce mają różne nowinki. Mogą np. uczyć się do egzaminów z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji w telefonie. Co ciekawe, Skilly - bo tak nazywa się ta aplikacja - powstała przy współpracy absolwentów PP z samą uczelnią.

- Sami niedawno zakończyliśmy edukację i wiemy, że będąc studentem nauka przychodzi niełatwo, ale jeszcze trudniejsze jest samo przygotowanie się do egzaminu. Stąd zrodził się projekt Skilly - pobierasz gotową listę dla swojego kierunku i uczysz się do egzaminu, używając telefonu - gdzie chcesz i kiedy chcesz - komentuje inż. Mikołaj Zygmański, jeden z twórców z aplikacji Skilly.

Aplikacja Skilly pozwala na naukę w dowolnym miejscu i dowolnym czasie. Takie nowatorskie podejście do nauki komentuje również dr Liliana Szczuka-Dorna, Dyrektor Centrum Języków i Komunikacji PP:

- Znaczenie technologii w mobilnym życiu studenta jest bardzo ważne. Chcemy pomóc studentom zarówno w czasie zajęć, ale przede wszystkim w „gorącym okresie” sesji egzaminacyjnej.

Warto dodać, że Oprócz gotowych zestawów słów do egzaminów, z aplikacji można korzystać też podczas codziennej nauki, dodając własne słowa lub korzystając z wbudowanego tłumacza. Skilly jest całkowicie darmowy, do pobrania w Google Play (nazwa aplikacji "Fiszki Skilly") lub na www.skilly.cards.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA