Piękne maszyny i podniebne akrobacje, czyli Aerofestival 2016

Autor: MoC, fot. M. Cichowska
REKLAMA

Na poznańskie lotnisko ściągnęli światowej sławy podniebni akrobaci m.in. z 3AT3 Formation Flying Team, Extra 200 - Uwe Zimmermann, Piper Cub x 2 & Aviat Husky oraz grupa akrobacyjna Żelazny. Oprócz nich na festiwalu zameldowali się też związani z branżą lotniczą wystawcy z całej Polski, a także rzecz jasna tłumy poznaniaków.

Poznań po raz kolejny stał się areną wspaniałego, międzynarodowego wydarzenia. Podniebne ewolucje, w tym zapierające dech w piersiach „beczki”, „korkociągi”, „pętle” i „roundersy”, przez cały dzień wprawiały w zachwyt dziesiątki tysięcy widzów z całego świata.
- Na Aerofestival przyjechałam z Gostynia - mówi pan Michał, fan lotnictwa. - Te pokazy są niesamowite, a pilotów podziwiam za odwagę.

Przez cały dzień na poznańskiej Ławicy trwał też piknik lotniczy. Na stoiskach można było zobaczyć m.in. drony, szybowce i samochody wojskowe. Przygotowując program wydarzeń nie zapomniano także o najmłodszych uczestnikach festiwalu. Specjalnie dla nich działało wesołe miasteczko, a w nim karuzele, zjeżdżalnie i atrakcje wodne. Nieopodal zaś stanęły wozy strażackie, które można było swobodnie oglądać.

W niedzielę pierwsze maszyny wzbiją się w powietrze o godz. 10.50. Oprócz podniebnych pokazów przygotowano szereg atrakcji na ziemi - grupy rekonstrukcyjne, wystawę maszyn lotniczych, straży pożarnej i policji i mini wesołe miasteczko dla dzieci. Impreza jest płatna. Bilety kosztują 32 zł (normalny), 22 zł (rodzinny - co najmniej trzy spokrewnione ze sobą osoby, w tym jedno dziecko do 13 roku życia) i 5zł (z kartą dużej rodziny).

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA