Drugi dzień niesamowitych pokazów. Tak dojedziesz na Aerofestival

Autor: ZTM Poznań, MoC. fot. E. Skowron
REKLAMA

W dniach 28-29 maja na poznańskiej Ławicy odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Aerofestival 2016. Aby ułatwić miłośnikom lotnictwa dotarcie na teren imprezy uruchomione zostaną dodatkowe linie autobusowe nr 131, 132, a także133. ZTM przygotowuje także dodatkowe, tymczasowe miejsca sprzedaży biletów.

Aerofestival to podniebne show w wykonaniu światowej sławy mistrzów awiacji oraz wystawa sprzętu lotniczego i wojskowego. Organizatorzy spodziewają się wielu gości. W związku tym wzmacniana jest komunikacja zbiorowa.

Z myślą o uczestnikach pokazów lotniczych uruchomione zostaną specjalne linie autobusowe (przystanek końcowy każdej z nich będzie się znajdował przy ulicy Tatrzańskiej, ok. 200 metrów od wejścia na teren wydarzenia).

Linia nr 131:
Autobus będzie kursował co ok. 8 min, w godzinach od 8.30 do 19.30. Będzie wyjeżdżał spod Poznań City Center i jechał trasą:

POZNAŃ GŁÓWNY – aleja Króla Przemysła II – most Dworcowy – Roosevelta – Bukowska – Szpitalna – Dąbrowskiego – TATRZAŃSKA

Przystanki na trasie: „Bałtyk”, „Szylinga n/ż”, „Polna Szpital n/ż”, „Grodziska n/ż”,  „Szpitalna n/ż”, „Ogrody”, „Bużańska n/ż”, „Przelot n/ż”, „Pilotów n/ż”.

Linia nr 132:
Autobus będzie kursował co ok. 10 min, w godzinach od 8.30 do 19.30. Będzie wyjeżdżał z terenu Toru Poznań (gdzie zlokalizowano parking) i jechał trasą:

TOR POZNAŃ – Rzemieślnicza – Wichrowa – Dąbrowskiego - TATRZAŃSKA

Przystanki na trasie: „Wichrowa n/ż”, „Leśnowolska n/ż”, „Kołobrzeska n/ż”.

Linia nr 133:
Autobus będzie kursował co ok. 20 min, w godzinach od 8.30 do 19.30. Z parkingu CH Auchan pojedzie na ul. Tatrzańską. Autobus nie będzie się zatrzymywał na żadnych przystankach (poza początkowym i końcowym).

W autobusach linii nr 131 i 132 obowiązują opłaty za przejazd zgodnie z aktualną taryfą ZTM.

Z myślą o pasażerach ZTM przygotował dodatkowe, tymczasowe punkty sprzedaży biletów. Będą one odpowiednio oznakowane, będzie w nich można kupić czasowe bilety papierowe oraz kartę PEKA na okaziciela.

Tymczasowy Punkty Sprzedaży Biletów powstanie na Torze Poznań, przy przystanku autobusu linii nr 132 (czynne w godz. 9.00-17.00). Drugi punkt umiejscowiony zostanie przy Poznań City Center przy al. Króla Przemysła II, przy przystanku autobusu linii nr 131 (czynne w godz. 8.00-16.00). Ostatni punkt powstanie przy punkcie recepcyjnym MTP (Recepcja Wystawców) przy ul. Lotniczej, boczna uliczka do ul. Dąbrowskiego, na wysokości przystanku „Tatrzańska”, czynne w godz. 12.00-20.00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA