Poznańskie Dni Rodziny: Dla Miasta Poznania rodzina jest największą wartością

Autor: PG; fot. archiwum

Dzieci, rodzice, dziadkowie, a najlepiej całe rodziny. Miasto zaprasza na Poznańskie Dni Rodziny, które w tym roku odbywać się będą w dniach od 15 maja do 1 czerwca. Nie zabraknie pikników, festynów i wydarzeń o charakterze kulturalnym skierowanych dla całych familii. Początek 15 maja.

- Poznańskie Dni Rodziny to 18 dni, kiedy chcemy pokazać, jak ważna jest rodzina dla nas wszystkich. I dla władz miasta, i po prostu dla rodzin, bo każdy z nas jest rodziną - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. - Jeżeli chodzi o rodziny, to traktujemy to bardzo szeroko, czyli od najmłodszego, przez przedszkolaka, potem wiek szkolny, studia, wiek produkcyjny, aż po seniorów. Tak rozpatrujemy nasze rodziny. Wszystkim chętnym będziemy proponować wiele różnych, ciekawych wydarzeń, pikników i sympozjów. Na naszej stronie internetowej jest już kalendarium wszystkich wydarzeń. Zaczynamy 15 maja piknikiem rodzinnym w parku Wilsona. Serdecznie zapraszam wszystkich poznaniaków - zachęca wiceprezydent.

Poznańskie Dni rodziny to ponad 300 wydarzeń, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród nich są różnego rodzaju warsztaty, także te skierowane do najmłodszych, wystawy, rodzinne seanse, spektakle, festyny i inne familijne aktywności.

- Robimy to dlatego, że dla Miasta Poznania rodzina jest największa wartościa - przyznaje Magdalena Pietrusik Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych. - Chciałabym zwrócić ponadto uwagę na to, że jest to wartością także dla organizacji pozarządowych i przedsiębiorców, którzy aktywnie włączyli się w akcję.

Liczba partnerów Poznańskich Dni Rodziny to ponad 100 podmiotów. Dzięki ich zaangażowaniu przedsięwzięcie, w ubiegłym roku organizowane jeszcze jako Poznański Tydzień Rodziny, w tym roku mogło poszerzyć formułę.

- Wszyscy partnerzy, którzy wchodzą w tę akcję, oferują różnego rodzaju ulgi i zniżki - zaznacza wiceprezydent Jędrzej Solarski i dodaje: - W Poznańskich Dniach Rodziny Uczestniczą również nasze miejskie instytucje kultury, takie jak Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, Muzeum Archeologiczne i wielu innych partnerów, także prywatnych. Każdy podmiot, który wchodzi w tę akcję, tak jak powiedziałem, musi zaproponować coś od siebie.

Jak podkreśla wiceprezydent Solarski, niektóre wydarzenia organizowane w ramach Poznańskich Dni Rodziny są całkowicie bezpłatne. Co dokładnie czeka was w dniach od 15 maja do 1 czerwca, znajdziecie w kalendarium na stronie www.poznan.pl

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA