Znowu wzrost na Ławicy

Autor: KyN, fot. archiwum/Aerofoto Kaczmarczyk
REKLAMA

Dokładnie 116 864 pasażerów zostało obsłużonych w kwietniu 2016 roku na poznańskiej Ławicy. Oznacza to, że poznańskie lotnisko ponownie zanotowało wzrost w tej kategorii.

W kwietniu 2016 roku odprawionych zostało o 10,53 proc. więcej pasażerów w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, a całkowity wzrost liczby pasażerów przez 4 miesiące 2016 roku wyniósł 12,63 proc. Liczba pasażerów połączeń regularnych w kwietniu br., w stosunku do kwietnia 2015 roku,  wzrosła o 17 proc. (największy wzrost: PLL LOT przewiózł o 41 proc. więcej pasażerów) w tym linii niskokosztowych o 21,46 proc. (największy wzrost: Wizz Air o 42 proc. więcej).  

Tak jak w ubiegłym miesiącu, to Ryanair obsłużył najbardziej popularny kierunek wybierany przez pasażerów Portu Lotniczego Poznań-Ławica - samoloty wylatujące z Poznania do Dublina wypełnione były w 99,8 proc.

W ruchu czarterowym w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica odprawiono 5 965 pasażerów, a 5 najpopularniejszych kierunków wakacyjnych to Fuerteventura, Teneryfa, Hurghada, Antalya i Kos. To właśnie ruch czarterowy może jednak spędzać sen z powiek władzom lotniska - tutaj bowiem Ławica zanotowała spadek, co jednak można zauważyć nie tylko na poznańskim lotnisku. Na szczęście w obecnym sezonie letnim zainaugurowano dwa nowe połączenia lotnicze (na Maltę i Korfu), a w następnym sezonie zimowym będzie można polecieć do kolejnego miasta - Alicante.

Co ciekawe, od sezonu zimowego z Poznania będzie można polecieć także do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (do Ras Al Khaimah).

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA