Nowy mural na Łazarzu. "Tuse Łazarze"

Autor: lazarz.pl, PG; fot. J. Ludwiczak/lazarz.pl
REKLAMA

Kolejny mural powstał w Poznaniu, tym razem na Łazarzu. Przy wiadukcie kolejowym na ul. Hetmańskiej pojawiło się intrygujące graffiti z bardzo lokalnym zacięciem. Towarzyszący mu napis głosi: „Tuse Łazarze”.

Dzięki programowi „Poznań promuje sztukę nie wandalizm” ściana przy wiadukcie kolejowym na ul. Hetmańskiej zmieniła się w prawdziwą galerię sztuki ulicznej. Co rusz powstają tam murale, które mocno różnią się od bazgrołów niesłusznie kojarzonych z pojęciem graffiti. Zaprzyjaźniony z nami portal lazarz.pl informuje, że właśnie powstał kolejny i to bardzo nietypowy.

„Przy wiadukcie kolejowym na ul. Hetmańskiej pojawiły się kolejne malowidła namalowane przez graficiarzy. Autor jednego z malowideł przygotował dedykację «Tuse Łazarze», co można zrozumieć jako: tu sobie chodzę lub tu jest Łazarz” - czytamy na stronie lazarz.pl.

Nie mamy zamiaru rozstrzygać, co w tym wypadku autor miał na myśli, ale mural bardzo nam się podoba. Zachęcamy do odwiedzin portalu lazarz.pl i obejrzenia całej galerii przedstawiających go zdjęć.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Program „Poznań promuje sztukę nie wandalizm” został uruchomiony w kwietniu 2013 r. przez Miasto Poznań i miejskie jednostki organizacyjne, takie jak Zarząd Dróg Miejskich. W jego ramach graficiarze mogą legalnie malować w kilkunastu miejscach, w tym także na wspomnianej ścianie oporowej pod wiaduktem kolejowym w ciągu ul. Hetmańskiej przy biurowcu Skalar Office Center. Tam nowe murale pojawiają się szczególnie często i przeważnie są to naprawdę znakomite prace. Polecamy wybrać się tam na spacer i na własne oczy przekonać się o ich walorach - warto!

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA