Więziony anarchista: Inicjatywa Pracownicza zapowiada demonstrację

Autor: PG; fot. archiwum
REKLAMA

Środowiska anarchistyczne znów będą protestować. Tym razem chodzi o sprawę aktywisty Łukasza Bukowskiego, który trafił do więzienia 27 kwietnia. Protest odbędzie się 7 maja o godz. 13.00 pod aresztem przy ul. Młyńskiej.

Przypomnijmy: Łukasz Bukowski został oskarżony i skazany za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta w związku z blokadą eksmisji z kamienicy przy ul. Dąbrowskiego. Karze grzywny nałożonej na niego przez sąd nie poddał się, podobnie jak przymusowej pracy, na którą została ona zamieniona. W konsekwencji Bukowski trafił do więzienia.

CZYTAJ TEŻ: POZNAŃSKI ANARCHISTA TRAFIŁ DO WIĘZIENIA ZA BLOKADĘ EKSMISJI

Oskarżony nie zgadza się z wyrokiem. Nie zgadza się z nim również wspierająca go Inicjatywa Pracownicza, która zapowiada strajk w obronie anarchisty.

„(…) Tak jak murem chcemy stać za wszystkimi, którzy są represjonowani za udział w strajkach, tak samo chcemy wspierać wszystkich, którzy walczą o dach nad głową i ponoszą tego konsekwencje” – czytamy w komunikacie Inicjatywy Pracowniczej. „Uznajemy Łukasza za więźnia politycznego, wieźnia sumienia, który w ten sposób domaga się przestrzegania praw lokatorskich i powstrzymania wysiedleń. Domagamy się wraz z Łukaszem zaniechania eksmisji i zmiany niesprawiedliwej polityki społeczno-mieszkaniowej, która staje się przyczyną wielu ludzkich tragedii, zwłaszcza dla osób ubogich, pozostających bez pracy czy harujących na niestabilnych i śmieciowych umowach”

Demonstracja odbędzie się 7 maja o godz. 13.00 pod aresztem przy ul. Młyńskiej. Inicjatywa Pracownicza zwraca się ponadto do mieszkańców Poznania z apelem o wysyłanie listów do Łukasza Bukowskiego na adres: Łukasz Bukowski s. Zbigniewa; Areszt Śledczy w Poznaniu ul. Młyńska 1, 61-729 Poznań.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA