1050. rocznica Chrztu Polski: Wystawa w Bibliotece Uniwersyteckiej

Autor: MC, fot. archiwum
REKLAMA

W obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski włącza się także Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu. 13 kwietnia o godz. 12.00 odbędzie się wystawa „Tajemnice początków chrześcijaństwa i państwowości w pracach uczonych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. 1050 rocznica Chrztu Polski”.

Wystawa poświęcona jest rocznicy chrztu Polski, widzianej przez pryzmat dorobku badawczo-naukowego wybitnych profesorów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i stanowi swoistą próbę przedstawienia ciągłości badań nad początkami chrześcijaństwa w Polsce.

Wśród wybranych uczonych znaleźli się najznamienitsi twórcy polskiej szkoły archeologicznej, antropologicznej i historycznej: Jan Czekanowski, Józef Kostrzewski, Kazimierz Tymieniecki, Henryk Łowmiański, Brygida Kürbis, Witold Hensel, Gerard Labuda, Zofia Kurnatowska, Jerzy Strzelczyk i Hanna Kóčka-Krenz.

Materiały wykorzystane na wystawie pochodzą ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej,  Archiwum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Archiwum Biblioteki Uniwersyteckiej.

Wystawa dostępna będzie do 23 marca w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu przy ul. Ratajczaka 38/40. Wstęp wolny.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA