Galaktyczny Uniwersytet UAM zaprasza

Autor: PG; fot. YouTube
REKLAMA

Gwiezdne Wojny w antycznym entourage’u i moc kultury masowej – m.in. takie zagadnienia poruszać będą naukowcy na Galaktycznym Uniwersytecie UAM, czyli podczas konferencji organizowanej przez zafascynowanych sagą George Lucasa studentów i wykładowców poznańskiej uczelni. Konferencja rusza 3 marca o godz. 10.00.

Czy Galaktyczny Uniwersytet UAM odwiedzi sam mistrz Yoda, jeszcze nie wiemy, wiemy za to, że na odbywającej się w Collegium Historicum w dniach od 3 do 4 marca konferencji nie zabraknie referatów, wystąpień i dyskusji dotyczących bezpośrednio tematyki związanej z Gwiezdnymi Wojnami.

Konferencja to projekt autorstwa sekcji starożytnej Studenckiego Koła Naukowego Historyków im. Gerarda Labudy przy Instytucie Historii UAM. Jego celem jest popularyzacja nauki poprzez wykorzystanie uniwersum „Gwiezdnych Wojen” w przestrzeni uniwersyteckiej.

Pierwszego dnia (3 marca) zaplanowano konferencję naukową z udziałem pracowników UAM, drugiego zaś (4 marca) konferencję studencko-doktorancką. Wśród tematów wystąpień m.in. „Gwiezdne Wojny a historia starożytna” i „Jedizm jako porządkowanie świata” (pełny program konferencji poniżej). Ale to nie wszystko. Wśród atrakcji przewidziano także wystawy modelarstwa, pokazy cos playerów, wystawę komiksów z Biblioteki Uniwersyteckiej oraz strefę gier planszowych.

Wydarzenie ma charakter otwarty. Wstęp wolny.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA