W Poznaniu wszystko gra. Symfonia smaków na festiwalu kulinarnym

Autor: aw, fot. pixabay
REKLAMA

Od południa 22 lutego poznańscy restauratorzy serwują gościom dania inspirowane szeroko pojętą muzyką.

- Parę nieprzespanych nocy i pijacki amok. Bo artyści tak mają – o powstawaniu menu na Culinary Fest opowiada Aleksander Brych z Papierówki. Knajpa, stawiająca na świeżość i lekkość, bierze udział w Culinary Fest po raz szósty. Wystartowali z przytupem – debiutem zgarnęli pierwsze miejsce na podium.
Na luty mistrzowie patelni przygotowali menu oparte o szeroko pojętą muzykę. W szranki Brych stanie z czołowymi poznańskimi restauratorami, m.in. z właścicielkami dobrze przyjętego przez fanów festiwalu Cyryla.
- Spontan to najważniejszy element festiwalu - podkreśla prowadząca restaurację śniadaniową na placu Cyryla Ratajskiego Weronika Cieślikowska. - Każdy może wejść z ulicy. Chcemy ruszyć poznaniaków z domu, bo jedzenie poza nim jest może i droższe, ale o ile przyjemniejsze.

Menu posiada ujednolicony cennik - i w Papierówce, i w Cyrylu przystawka z menu festiwalowego kosztuje 5 zł, danie główne 12 zł, a zestaw (przystawka i danie główne) - 15 zł. A że menu jest degustacyjne tzn. podawane w niewielkich ilościach, nie ogranicza do jednego lokalu. Symfonię smaków zaserwują 3kolory Malta, Avocado Restaurant & Wine, Bistro La Cocotte Poznań, Cyryl - Lunch Coffee Wine, Czerwone Sombrero Mexican Restaurant Waga Miejska, Drukarnia Skład Wina & Chleba Poznań, Fajna Ukrajna, Firlejka, Gorąca Patelnia, Humhum, Jugoslavia, KOBA Cocktail Bar, KOKU Sushi Poznań, Kuchnia Solei, Kwirlejka bistro & cafe, Lalucciola - Podolany, Lavenda cafe & lunch, Lugana Restaurant, Mamasitas, mare nostrum, Mizu, MOMO love at first bite, Może Morze, NOTOsushi, Papierówka, Pod Pretekstem, Porażka, Restauracja TOGA, Restauracja Wiejskie Jadło, Sauté, Słodka & Ostra, TOKYO TEY, U Myśliwych, U Rzeźników, Viva Pomodori, Wielkie żarcie.

Culinary Fest finiszuje 28 lutego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA