Na UEP będzie święto!

Autor: UEP, KyN, fot. archiwum
REKLAMA

Miastotwórczość - taki będzie motyw przewodni ósmej już edycji Dni UEP. Na poznańskiej uczelni ekonomicznej spotkają się naukowcy, architekci, urzędnicy i studenci, aby dyskutować o tym, jak uniwersytet może wspierać miasto - i odwrotnie.

Tegoroczne obchody VIII Dni UEP rozpoczną się nietypowym wydarzeniem. Już w poniedziałek 22 lutego 2016 r. w Centrum Edukacyjnym Usług Elektronicznych odbędzie się Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej. W warszawskim studiu TVP1 na pytania będą odpowiadać znani artyści, sportowcy i dziennikarze; w Poznaniu udział w teście może wziąć każdy, kto ukończył 18. rok życia. Zwycięzca otrzyma 30 tys. zł! Rejestracja uczestników odbędzie się 22 lutego 2016 r. w godz. 11:00–18:00 w holu CEUE; zmagania rozpoczną się w audytorium A CEUE po godz. 20:00.

Przez cały tydzień od 15 do 19 lutego 2016 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu trwały również warsztaty przygotowawcze, będące podstawą do dyskusji na temat roli uniwersytetów w rozwoju miasta. Warsztaty dotyczą czterech obszarów: uczelnie a procesy gospodarcze w mieście i regionie, uczelnie a kapitał społeczny miasta i regionu, uczelnie jako element tkanki miejskiej, wsparcie eksperckie procesów miejskich. Wnioski z warsztatów przedstawione zostaną 24 lutego 2016 r. Odbędzie się również prezentacja i dyskusja pomysłów studentów zagranicznych pt. „Jak umiędzynarodowić Poznań?” (spotkanie w języku angielskim z udziałem tłumaczy).
Swoją obecność podczas debaty nad miastotwórczą rolą uniwersytetów zapowiedzieli m.in. Mariusz Wiśniewski – zastępca prezydenta Miasta Poznania, Marcin Przyłębski – Dyrektor Biura Obsługi Inwestorów, dr inż. Marian Nickel – Prezes Nickel Development, Marian Urbański – ATRIUM Autorskie Studio Architektury, Piotr Libicki – Plastyk miejski oraz prof. Tomasz Kaczmarek z Centrum Badań Metropolitalnych UAM.

W kolejnym dniu obchodów święta Uczelni – 25 lutego 2016 r. – odbędzie się wernisaż pokonkursowej wystawy plakatów, przygotowanych przez studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu pt. „Paradoks rynku. Dlaczego woda jest tańsza od diamentów?”. Koncepcja artystycznego prezentowania zagadnień ekonomicznych w formie plakatu zrodziła się 7 lat temu i na stałe wpisała się w harmonogram Dni UEP.

Zwieńczeniem VIII Dni UEP będzie uroczysta Gala, podczas której aula Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na jeden wieczór zamieni się w scenę teatralną. Artyści Teatru Muzycznego w Poznaniu wystawią spektakl pt. „Nie ma jak lata 20., lata 30.”, składający się z najbardziej znanych przebojów międzywojennego kina polskiego oraz skeczy z tego okresu.

Podczas Gali VIII Dni UEP wręczone zostaną także nagrody Fundacji UEP za najlepsze prace licencjackie, magisterskie i doktorskie oraz stypendium sportowe dla Patrycji Wyciszkiewicz, przyznane przez Radę Programową Klubu Partnera UEP.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA