Greckie walentynki u bogini miłości

Autor: MC, fot. M. Cichowska
REKLAMA

Na walentynki w stylu greckim do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu zaprasza bogini miłości Afrodyta. Będzie ślub i uczta weselna dla najmłodszych, a dla dorosłych... wszystko o sztuce miłości i afrodyzjaki. By nie zabierać zakochanym zbyt wiele czasu w ten szczególny dzień, walentynkowa celebracja w muzeum rozpocznie się już w sobotę, 13 lutego.

Na sobotnie "Greckie Walentynki", Muzeum Archeologiczne zaprasza chłopców i dziewczynki w wieku od 5 do 10 lat. Pomiędzy godz. 12.00, a 14.00 na muzealnym dziedzińcu odbywać będą się zaślubiny na wyspie greckiej bogini miłości - Afrodyty. Poprzedzą je przygotowania, w ramach których najmłodsi będą musieli m.in. dokonać wyboru garderoby. Zgodnie z tradycją, pary przekażą też podarki teściom. Na zakończenie wszyscy wezmą udział w weselnej uczcie.

Podczas gdy najmłodsi wraz z rodzicami będą się bawić na wielkim greckim weselu, dorośli będą poznawać tajniki i zasady sztuki miłości. W romantycznej scenerii Muzeum Archeologicznego zakochane pary, ale też single, wysłuchają nie pozbawionego pikanterii wykładu Kamili Dolaty - Goszcz "Ars amandi w stylu greckim". Tuż po nim na dziedzińcu muzeum będą mogli spróbować różnego rodzaju afrodyzjaków a także wziąć udział w warsztatach portretu dla zakochanych, które poprowadzi Bartosz Stępniak z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Pikantny wykład rozpocznie się o godz. 12.30 w sali audiowizualnej MAP. Oprócz tego pomiędzy godz. 12.30 a 15.00 na dziedzińcu MAP, Bartosz Stępnik poprowadzi specjalne walentynkowe warsztaty portretu.

Wstęp na wykład dla dorosłych jest bezpłatny, za zajęcia dla dzieci trzeba zapłacić 5 zł. Obowiązują też zapisy: telefoniczne pod nr tel. 61 8528241 lub w kasie muzeum. Liczba miejsc jest ograniczona.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA