Miłość z naukowego punktu widzenia

Autor: MC, fot. mat. pras.
REKLAMA

Nie ważne, czy lubisz walentynki, czy wcale nie obchodzisz tego święta, czy w lutym recytujesz wiersze, czy chemiczny wzór fenyloetyloaminy, hormonu miłości – w Laboratorium Wyobraźni odkryjesz fascynujące oblicze tego uczucia i na pewno będziesz się dobrze bawić!

Luty to miesiąc zakochanych, dlatego Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego proponuje spojrzeć na miłość z naukowego punktu widzenia i przygotowało specjalne warsztaty, które łączy pierwiastek zakochania. Organizatorzy zapraszają na pełne miłości atrakcje dla małych i dużych odkrywców. Uczestnicy będą mogli sprawdzić, jak płonie miłość, kto wysłał walentynkę pewnej Biance i dlaczego biała róża w magiczny sposób zmienia kolor. Wspólnymi siłami może uda się znaleźć sposób na udany taniec zakochanych.

Przez wszystkie weekendy lutego można wziąć udział w warsztatach „Laboratorium Miłości” organizowanych w Laboratorium Wyobraźni PPNT i np. rozwiązać zagadkę miłosnego listu, dowiedzieć się, że przygotowanie eliksiru miłości to nic innego jak reakcja redoks: czyli reakcje utleniania i redukcji, a serce może płonąć, ale się nie spalić. Miłośnicy konstruowania będą mogli stworzyć własnego robota, poznając specjalny „miłosny algorytm”.

W programie Laboratorium Wyobraźni znajduje się również zwiedzanie wystawy złożonej z interaktywnych eksponatów naukowych i ciemni oraz seans w planetarium.

Szczegółowy harmonogram zajęć na każdy z weekendów dostępny jest na stronie wyobraznia.ppnt.poznan.pl. Tam również można kupić bilety do Laboratorium Wyobraźni.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA