MKS poległ w Olsztynie

Najmniejszych szans nie dali zawodnikom MKSu Poznań gracze Warmii Traveland Olsztyn w spotkaniu 14 kolejki rozgrywek o mistrzostwo 1 ligi piłkarzy ręcznych. Lider rozgrywek pewnie pokonał poznaniaków 36:21 i w nawiązką zrewanżował się graczom z Wielkopolski za porażkę w pierwszej rundzie.

Olsztynianie byli faworytem tego spotkania i już w pierwszych minutach meczu potwierdzili swoją dominację na parkiecie. Prowadzili 5:1,9:6, a do przerwy 16:10. W poznańskim obozie tak naprawdę tylko Maciej Tokaj i Daniel Bartłomiejczyk skutecznie mijali obrońców gospodarzy. Pozostali zawodnicy albo odbijali się od szczelnej defensywy miejscowych, albo nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze grającego w bramce Mateusza Gawrysia.

Po zmianie stron przewaga podopiecznych Gienadija Kamielina była jeszcze bardziej widoczna. Wynik spotkania ustalił już po końcowej syrenie Mikołaj Witucki zdobywając dla czerwono-czarnych 21 bramkę z rzutu karnego.Warmia dobrą grą potwierdziła,że nie przypadkowo zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

Przed poznaniakami natomiast tydzień ciężkiej pracy i trudny mecz w rezerwami Orlenu Wisły Płock.