ZKZL nagrodzony. Renowacja secesyjnej kamienicy Inwestycją roku 2015

Autor: UMP/JŻ, PG; fot. UMP
REKLAMA

Nagroda dla ZKZL została przyznana za renowację secesyjnej kamienicy przy Siemiradzkiego 2 w Poznaniu. Wyróżnienie przyznawane jest przez Krajową Izbę Gospodarki Nieruchomościami.

Konkurs Inwestycja roku 2015 skierowany był do przedsiębiorców należących do Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami oraz firm ściśle z nią współpracujących, których inwestycje wyróżniają się na tle innych swoją innowacyjnością i nowoczesnością. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Wśród 68 nadesłanych zgłoszeń Kapituła Konkursowa w składzie: Arkadiusz Borek (przewodniczący), Stefania Gąsiorowska oraz Henryk Rand wyłoniła 23 inwestycje, które weszły do ścisłego finału konkursu. Nagrody przyznane zostały w 4 kategoriach: 1. Tereny zieleni 2. Adaptację 3. Kulturę i edukację 4. Mieszkalnictwo: budowa nowych obiektów, renowacja, nowe technologie. W ostatniej z nich pierwsze miejsce zajął poznański Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, który w minionym roku zakończył generalny remont secesyjnej kamienicy przy Siemiradzkiego 2.

Zaprojektowany na początku XX wieku zabytkowy budynek to narożna kamienica, położona wzdłuż linii zabudowy ulic Chełmońskiego i Siemiradzkiego, o charakterze mieszkalnym, wielorodzinnym. Nagrodzona inwestycja obejmowała opracowanie dokumentacji oraz wykonanie generalnej renowacji zabytkowej kamienicy.

W ramach remontu przeprowadzono renowację elewacji oraz wnętrz, co pozwoliło w pełni wyeksponować architektoniczne walory budynku. Wykonano też dobudowę oraz nadbudowę kamienicy, co pozwoliło pozyskać dodatkowe mieszkania, a także racjonalnie zaplanować powierzchnię użytkową budynku. Renowacja miała również na celu obniżenie kosztów eksploatacji ponoszonych przez miasto - właściciela kamienicy - oraz najemców. W tym celu przeprowadzona została m.in. termomodernizacja budynku. W ramach inwestycji został on też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA