Zima trwa w najlepsze, więc czas na "Opowieści zimowe" w Teatrze Muzycznym!

Autor: Monika Cichowska, fot. Teatr Muzyczny w Poznaniu

W dniach 6-9 lutego na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu piękna melancholijna opowieść o pożegnaniach, czyli "Opowieści zimowe" Maury Yestona. Kompozytor znany jest z brodwayowskich musicali takich jak: "Phantom", "Titanic", "Nine" czy "Anatewka".

Po raz pierwszy w Poznaniu będzie można usłyszeć  takie przeboje jak "I had a dream about You" czy "By the river" w polskiej wersji językowej. Tłumaczenie tekstów przygotował specjalnie Lesław Haliński, a inscenizację sam Janusz Kruciński. Piosenkom towarzyszyć będą mutimedialne projekcje autorstwa Anny Pelc.
- To jest debiut Lesława Halińskiego jako tłumacza poezji i takich tekstów na scenę teatralną - wyjaśnia Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego.

W roli głównej Edyta Krzemień, najbardziej rozpoznawalna solistka musicalowa w Polsce mająca w dorobku wiele znakomitych ról w takich produkcjach jak: "Les Miserables", "Jekyll&Hyde", "Upiór w operze", "Ghost". Reżyseruje Janusz Kruciński, także znany z gościnnych ról w poznańskim teatrze (tytułowy Dr Jekyll, Che w "Evicie").
- Mimo że na scenie pojawi się tylko jedna wokalistka i 7 instrumentalistów, spektakl będzie gęsty od emocji - zapowiada Piotr Deptuch, zastępca dyrektora ds. artystycznych. - Zapraszam tym bardziej, że w tym roku "Opowieści zimowe" zagramy tylko cztery razy.

"Opowieści zimowe" to przepiękna muzyka i wzruszająca historia o rozstaniu i mocy wspomnień. Światowa prapremiera miała miejsce w 1991 roku w Well Recital Hall w Nowym Jorku i od tego czasu z powodzeniem wystawiany jest w całej Europie.
- To kameralny spektakl skąpany w światłach, ze zmieniającą się scenografią - mówi Piotr Deptuch, zastępca dyrektora do spraw artystycznych. - Piosenki z "Opowieści zimowe" mówią o rozstaniu z mężczyzną, od pierwszego krzyku rozpaczy po wyzwolenie.

Spektakl zostanie zagrany w ciągu tej zimy tylko cztery razy - oprócz premierowego pokazu 6 lutego także 7, 8 i 9 lutego. Bilety w cenie 30-70 zł.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA