Mgła nad Poznaniem - na Ławicy znowu problemy

Autor: KyN, fot. archiwum
REKLAMA

Silne zamglenie zazwyczaj oznacza kłopoty dla samolotów startujących i lądujących na poznańskim lotnisku. Wydawało się, że kłopoty ominą poznańskie lotnisko, ale tak się jednak nie dzieje.

Mgła zaczęła się podnosić nad Poznaniem tuż po porannym szczycie komunikacyjnym - jeszcze o godzinie 8 widoczność była całkiem niezła, a przynajmniej nie taka, żeby utrudniać ruch lotniczy. Niestety, z czasem sytuacja nie ulegała poprawie, a ruch na Ławicy ratowało tylko to, że między godziną 9 a 10 nie było zaplanowanych połączeń lotniczych.

Mgła jednak zebrała swoje żniwo - przylot samolotu z Frankfurtu, który miał się pojawić o godzinie 10.15, został przekierowany do Wrocławia. Z tego też powodu samolot z Poznania nie wyleci do Frankfurtu o godzinie 10.50.

Na razie nie ma jeszcze informacji na temat innych lotów - o godzinie 11.10 ma przylecieć samolot z Birmingham, nie ma jeszcze opóźnień w tym połączeniu. Odprawa trwa też na lot do Eindhoven - samolot ma wylecieć z Ławicy o godzinie 11.40. Nie jest jednak powiedziane, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Widzialność, jaką obecnie podaje lotnisko Ławica, wynosi 0 km, wiatr zaś wieje z prędkością 4 km/h, na pewno więc nie przyczni się do poprawy pogody.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA