Warto się uczyć, bo marszałek… płaci

Autor: KyN, fot. archiwum
REKLAMA

Marek Woźniak, marszałek województwa Wielkopolskiego, wręczył 8 uczniom i 14 studentom stypendia naukowe. Wysokość jednorazowych stypendiów naukowych mieści się w przedziale 1500–4000 zł.

Stypendia marszałkowskie przyznawane są osobom, które osiągnęły znaczący sukces związany z edukacją i nauką.
- Obdarowujemy stypendiami elitę wielkopolskiej młodzieży – tych, którym naprawdę się chce. Wiążemy z laureatami duże nadzieje. Chcemy dawać stypendystom możliwość rozwoju naukowego licząc na to, że dzięki waszej pracy, talentowi i wiedzy będziemy wzmacniać nie tylko potencjał regionu, ale i siłę państwa – powiedział Marszałek Woźniak podczas wręczania nagród. Pogratulował i podziękował także wszystkim, również Kapitule stypendiów i nauczycielom laureatów.

Stypendium mogą otrzymać osoby zamieszkujące w województwie wielkopolskim. Przyznawane jest w dwóch kategoriach: „Uczeń” (dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i słuchaczy kolegiów) oraz „Student” (dla osób kształcących się na studiach pierwszego lub drugiego stopnia albo jednolitych studiach magisterskich w publicznej lub niepublicznej szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym).

Stypendium zostało ustanowione przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego w 2006 roku, a pierwszy raz zostało przyznane w grudniu 2007 roku. Na realizację dziewięciu edycji programu stypendialnego, którego beneficjentami zostało łącznie 215 młodych osób, Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył dotychczas kwotę 498 tys. zł.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA