Zwycięstwo piłkarzy ręcznych MSK Poznań

Piłkarze ręczni Grunwaldu Poznań odnieśli już siódme zwycięstwo w bieżącym sezonie. Poznaniacy w derbowy pojedynku pokonali KS Polonia Środa Wielkopolska 30:22 (14:10).

W sobotnie popołudnie spotkały się zespoły, które w tabeli dzieli przepaść. Zawodnicy ze Środy Wielkopolskiej okupują ostanie miejsce w lidze i czekają na pierwsze punkty w bieżących rozgrywkach. Podopieczni Rafała Walczaka jak do tej pory nie zaznali smaku przegranej i pewnie kroczą od wygranej do wygranej.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Dobra gra w obronie i szybko wyprowadzane kontry pozwoliły wyjść na prowadzenie 4:1 w 5 minucie spotkania. Łatwo zdobyte prowadzenie najwyraźniej rozkojarzyło poznaniaków. Ambitnie grający przyjezdni potrafili przy dość biernej postawie Wojskowych odrobić straty i nawet wyjść na prowadzenie 4:5 i 5:6 w 15. minucie spotkania. Sygnał do lepszej gry gospodarzy dali Krzysztof Westwal oraz debiutujący w barwach Grunwaldu Aleksander Pawłowski. Po 30 minutach gry mieliśmy wynik 14:10 dla poznaniaków.

W drugiej połowie gospodarze w pełni kontrolowali przebieg rywalizacji na boisku, choć nie wystrzegali się prostych błędów. W 37. minucie spotkania po czerwonej kartce z gradacji kar swój debiut zakończył Pawłowski. Wojskowi prowadzili już nawet różnicą 10 bramek ale ostatecznie spotkanie skończyło się wynikiem 30:22.

WKS Grunwald Poznań – KS Polonia Środa Wielkopolska 30:22(14:10)

WKS: Patryk Kulczyński, Filip Tarko – Tomasz Draszkiewicz , Krzysztof Westwal 8, Piotr Nowicki, Patryk Piechowiak 2, Łukasz Koligat, Mateusz Lubiewski 4, Łukasz Wachowiak, Michał Majewski 3, Robert Fogler 5, Łukasz Krakowiak 1, Hubert Zdunek 1, Łukasz Karbowski 1, Aleksander Pawłowski 2, Szymon Sobański 3,

W następny weekend Wojskowi udadzą się do Swarzędza gdzie zmierzą się z miejscowym Liderem Swarzędz.