Dbajmy o przestrzeń publiczną - nowoczesne sposoby na pokampanijne banery.

Autor: MC, fot. Nowoczesna

Wielkopolska Nowoczesna w piątek 6 listopada rozpoczęła akcję przekazywania banerów do stowarzyszeń osób niepełnosprawnych oraz schronisk dla zwierząt.

Joanna Schmidt, posłanka na Sejm z Poznania odwiedziła w piątek 6 listopada Gminne Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Środzie Wielkopolskiej.
- Chcemy by plandeki wykorzystywane w kampanii wyborczej komuś się jeszcze przydały. Jeśli możemy pomóc to musimy pomóc - wyjaśnia.

Kilkadziesiąt kilkunastometrowych plandek kandydatki do Sejmu Iwony Janickiej i posłów Joanny Schmidt i Adama Szłapki trafiło do Stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych w Piaskach. Z oryginalnego materiału powstaną torby ekologiczne, które kandydaci i posłowie Nowoczesnej kupią dla siebie i wystawią na aukcje w czasie kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
- Nowoczesność oznacza myślenie o innych i o współpracy, której owocem może być realna pomoc dla potrzebujących. To pierwsza i nie ostatnia taka akcja Nowoczesnej w Wielkopolsce - powiedział Adam Szłapka, poseł Nowoczesnej z Kościana.

Posłanka Joanna Schmidt dostarczyła też banery, które posłużą do ocieplenia boksów dla psów w schronisku w Środzie Wielkopolskiej. Na nowy dom czeka tam prawie 40 psów, w tym szóstka szczeniąt, które ktoś podrzucił, prawdopodobnie zaraz po urodzeniu, pod bramę schroniska. W sumie małych psiaków była dziesiątka. Czwórka już znalazła ciepło rodzinnego mieszkania. - Znajdźmy dla nich dom - zaapelowała Joanna Schmidt.

W przyszłym tygodniu kolejnym schroniskom przekazane zostaną plandeki, które pomogą przetrwać zimę.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA