Morderstwo na Dworcu Głównym!

Autor: AW, fot. A. Włoszczyńska
REKLAMA

41-letnia mieszkanka Garbar padła ofiarą morderstwa. Zwłoki kobiety znaleziono w hali dawnego Dworca Głównego PKP w Poznaniu. Natychmiastowe działania podjęła 30-osobowa ekipa, rozpoczynając śledztwo w piątek, 9 października.

Ślady zabezpieczono, a na miejsce zdarzenia sprowadzono policję i komisarza do zadań specjalnych: tak wygląda prolog gry miejskiej, otwierającej poznański Festiwal Kryminału Granda, młodszego brata imprez o podobnej tematyce z Wrocławia i Piły.


- Powstała z zazdrości o festiwale w innych miastach - o pierwszej edycji Grandy opowiada Marta Lipska, dyrektor 3-dniowego święta fanów zbrodni. I chociaż celebruje występek, Granda powstała w świetle prawa, z błogosławieństwem m.in. Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania, oraz jego zastępcy, Jędrzeja Solarskiego.

- Nie jestem fanem miłośnikiem kryminału, ale inicjatywę popieram całym sercem - przyznał Solarski na otwarciu Grandy w hali dawnego dworca głównego PKP, sercu imprezy.
W odróżnieniu od imprez we Wrocławiu i Pile, zasięg Grandy nie ogranicza centrum dowodzenia: na fanów kryminału z atrakcjami czekają Stacje Sensacje, czyli Uniwersytet SWPS, Biblioteka Raczyńskich i Kino Muza. Na seanse do tego ostatniego wstęp jest płatny, na inne wydarzenia Grandy - darmowy. Pełna lista atrakcji przedstawiona jest w artykule "Poznański Festiwal Kryminału Granda".

- Z wykrywacza kłamstw nie skorzystam - zapowiedział Solarski, wiceprezydent młody stażem - w sierpniu zastąpił Agnieszkę Pachciarz, która dymisję złożyła SMS-em.  

Ciekawe, czy wariografu użyje inne osoba związana z polityką, Joanna Schmidt, liderka Nowoczesnej w Wielkopolsce. Partia Ryszarda Petru jest w sondażach czwarta, ale pod poznańskim Ratuszem nie zgromadziła tłumu: 6 października Petru przemawiał do zaledwie kilkunastu osób. Na nich, i dla poznaniaków o innych poglądach politycznych, wykrywacz kłamstw czeka na starym dworcu głównym PKP do niedzieli 11 października, dnia zakończenia Grandy. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA