Przewodnicy przypomną historię Powszechnej Wystawy Krajowej

Autor: P. Ciesielski, fot. archiwum MTP
REKLAMA

W październiku przewodnicy z Grupy PoPoznaniu.pl rozpoczynają nowy sezon wycieczek tematycznych. W każdą drugą sobotę miesiąca odbywać się będzie premierowy spacer, a na czwartą sobotę planowane są powtórki.

- Stali uczestnicy naszych wycieczek często żałowali, że ominął ich ciekawy temat i prosili o powtórki - mówi Jarosław Redliński z PoPoznaniu.pl. - Zdecydowaliśmy się, że warto raz jeszcze wrócić do zrealizowanych już spacerów i od października spotykać się będziemy dwa razy w miesiącu. W internetowym głosowaniu najczęściej upominano się o "Nieznane historie znanych miejsc", wycieczkę śladem poznańskich duchów i strachów, spacer po Jeżycach oraz ten, który przypominał żydowskie wątki w dziejach miasta.

Pierwsze wycieczki odbędą się 10 października o godzinie 10 i 15, a chętni zbierają się na skrzyżowanie ulic Bukowskiej i Roosevelta. Spacer zatytułowany został "PeWuKa - wystawa, która zmieniła Poznań" - To była duma Poznania i największa wystawa w historii Polski - odpowiada z przejęciem Katarzyna Tymek, która poprowadzi sobotnią wycieczkę i dodaje: - W ciągu 138 dni 4,5 miliona zwiedzających obejrzało 112 pawilonów na powierzchni 65 hektarów. Co oglądali, dlaczego w ogóle zorganizowano PeWuKę, ile po niej zostało - tego wszystkiego dowiemy się na październikowej wycieczce.

W cyklu powtórkowym 24 października odbędzie się spacer "Wszyscy święci Poznania", który rozpocznie się o godzinie 10 i 15 na wzgórzu świętego Wojciecha.

Wszystkie wycieczki odbywają się w konwencji "freewalking tour".  Wstępne zapisy nie są wymagane, a spacery wyruszają niezależnie od pogody i liczby uczestników. Na zakończenie wycieczki można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA