Wyższa Szkoła Logistyki rozpoczęła piętnasty rok akademicki

Autor: Alicja Gruszczyńska, KyN, fot. WSL
REKLAMA

3 października dla niemal 2500 studentów Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu oficjalnie rozpoczął się rok akademicki 2015/2016. Uroczyste Gaudeamus już po raz piętnasty zabrzmiało w murach pierwszej w Polsce uczelni logistycznej.

Niemal tysiąc studentów pierwszego roku powitał w swym inauguracyjnym przemówieniu prof. Andrzej Korzeniowski, rektor WSL.  Przyszłym logistykom życzył owocnego wykorzystania pięknego czasu studiów, wielu inspirujących doświadczeń oraz wiary w siebie i swoje możliwości.

W inauguracyjnym wystąpieniu, rektor WSL podkreślił także istotne miejsce, jakie na edukacyjnej mapie Polski już od 15 lat zajmuje Wyższa Szkoła Logistyki oraz nieustanne dążenie uczelni do podnoszenia jakości kształcenia i studiowania, wyrażone w wielu inwestycjach, a także działaniach podejmowanych wspólnie przez władze, pracowników oraz partnerów WSL.

Oprócz szerokiego grona studentów, w uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz poznańskich uczelni publicznych i niepublicznych, współpracujących z uczelnią instytucji gospodarczych oraz oświatowych. Inauguracja to święto uczelni, dlatego licznie obecni byli także profesorowie i pracownicy naukowo-dydaktyczni oraz administracyjni Wyższej Szkoły Logistyki oraz Instytutu Logistyki i Magazynowania – Założyciela i Patrona Merytorycznego WSL.  

Wśród gości nie mogło zabraknąć przedstawicieli przedsiębiorstw współpracujących z Wyższą Szkołą Logistyki. Jak co roku, honorowe miejsca zajęli prezesi i dyrektorzy firm, które wspólnie z WSL budują innowacyjne, praktyczne programy kształcenia i czuwają nad rozwojem kariery absolwentów WSL. W jubileuszowej uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele firm: PROMAG SA, DHL Express, Dachser, GLS, Panopa, Marathon International, Volkswagen Group Polska czy PKP Cargo.

Rozwój kariery najzdolniejszych studentów WSL już od 10 lat wspiera firma Prologis, która każdego roku przyznaje nagrody pieniężne autorom wyróżniających się prac dyplomowych oraz absolwentom z najwyższą średnią ocen. Tym razem autorką najlepszej pracy inżynierskiej została Alicja Michałowska, która w minionym roku akademickim obroniła tzw. podwójny dyplom, najlepszą pracę magisterską napisał natomiast Kacper Szarmach. Nagrodę za wybitne osiągnięcia w nauce otrzymał Piotr Kapturek, który ukończył studia ze średnią ocen 5.0.

Podczas uroczystości inauguracyjnej wyróżniono także przedsiębiorstwa i osoby, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju praktycznego kształcenia w WSL, wzbogacają infrastrukturę czy realizują innowacyjne formy współpracy z uczelnianą społecznością. W tym roku, z rąk Rektora WSL, Medal  „Za zasługi dla rozwoju WSL” otrzymali: Paweł Włuka, Kierownik Marketingu STILL Polska, Paweł Wojciechowski, Dyrektor ds. Rozwoju PKN EPAL oraz firma General Logistics Systems Poland.

Na zakończenie inauguracji, goście wysłuchali wykładu prof. zw. dr. hab. Włodzimierza Rydzkowskiego z Uniwersytetu Gdańskiego pt. „Transportowa rewolucja na Bałtyku – szansa dla regionu i kraju?”, po którym w auli zabrzmiały uroczyście słowa Gaudeamus Igitur. I tak Wyższa Szkoła Logistyki rozpoczęła piętnasty rok działalności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA