Spotkanie z Olgą Tokarczuk w Zamku

Autor: MC, fot. Grzegorz Zygadło
REKLAMA

2 października Olga Tokarczuk wraz z ks. Wacławem Oszajcą będą uczestnikami spotkania „Religia a zwierzęta”. Punktem wyjścia jest interdyscyplinarny program „Z perspektywy Żaby” organizowany przez Centrum Kultury Zamek.

W ramach tego projektu prezentowane są spektakle, które poruszają zagadnienia związane z obecnością zwierząt w życiu człowieka. Uzupełnieniem są liczne wykłady, dyskusje i spotkania, które mają poszerzać wiedzę na temat zwierząt. Podczas tych spotkań poruszane są tematy m.in. miejsca ogrodów zoologicznych we współczesnym świecie czy wegetarianizmu.

Olga Tokarczuk jest zadeklarowaną obrończynią zwierząt, które często zajmują istotne miejsca w jej twórczości. W bestselerze „Prowadź swój pług przez kości umarłych”, który nazwany został thrillerem ekologicznym podejmuje polemikę z poglądem, iż zwierzęta to istotny podrzędne, natomiast w zbiorze esejów „Moment niedźwiedzia” zastanawia się jak bardzo religia oraz filozofia ukształtowany nasze poglądy na ich temat.

Wątek ten rozwinie obecny na spotkaniu ks. Wacław Oszajca. Znany jezuita i publicysta, który m.in. w latach 2002-2005 był jurorem Nagrody Literackiej Nike, z pewnością przedstawi stanowisko kościoła wobec zwierząt oraz ekologii. Być może także dowiemy się co myśli na temat bibilijnego stworzenia, propagującego ideę panowania człowieka nad światem, którego zdaniem wielu doprowadziła go na krawędź ekologicznej katastrofy.

Spotkanie z Olgą Tokarczuk i ks. Wacławem Oszajcą odbędzie się w Centrum Kultury Zamek o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA