Studencie, aktywuj swoją legitymację w systemie PEKA!

Autor: ZTM, PG; fot. archiwum
REKLAMA

Studenci poznańskich uczelni, którzy posiadają najnowsze wersje ELS (wydane przez Międzyuczelniane Centrum Personalizacji Legitymacji Studenckich po sierpniu 2013r.) mogą aktywować je w systemie PEKA i korzystać z takich samych możliwości w transporcie publicznym, jakie daje karta PEKA.

Aby ELS mogła funkcjonować w systemie PEKA, konieczna jest jej aktywacja. To proste! Wystarczy złożyć wniosek o adaptację karty w systemie PEKA (nie ma potrzeby załączania zdjęcia), a następnie aktywować ją w dowolnym Punkcie Obsługi Klienta ZTM (lub Punkcie Informacyjnym PEKA na uczelni).

Aby ułatwić studentom adaptację ELS do systemu PEKA, ZTM planuje od października uruchamiać Punkty Informacyjne PEKA na uczelniach. Punkty powstaną na:
* Politechnice Poznańskiej (Centrum Wykładowe), ul. Piotrowo 2,
* Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza:
- na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa przy ul. Umultowskiej 89a
- na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej przy ul. Fredry 10,
* Uniwersytecie Przyrodniczym przy ul. Wojska Polskiego 28,
* Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Królowej Jadwigi 27/39 (segment A).

Stoiska będą czynne od 1 do 17 października w dni robocze w godz. 9.00-16.00, a w soboty w godz. 9.00-12.00. Będzie w nich można adaptować ELS do systemu PEKA (nie będzie można kupić biletu).

Osoby, które nie skorzystają z oferty Punktów Informacyjnych PEKA, a chcą aby ich ELS była aktywna w systemie PEKA mogą udać się do jednego z POK i poprosić o aktywowanie ELS w systemie PEKA (kasjerka/ kasjer wprowadzi do systemu niezbędne dane). Można też wypełnić wniosek  na stronie internetowej www.peka.poznan.pl, a po otrzymaniu potwierdzenia odwiedzić POK (ważne, by poinformować kasjera/ kasjerkę o wcześniejszym złożeniu wniosku). Ten drugi sposób sprawia, że procedura obsługi w POK jest znacznie szybsza (dane znajdują się już w systemie).

Tutaj można zapoznać się z ofertą biletową w transporcie publicznym.

Korzystając z systemu PEKA każdy sam może zdecydować, czy chce używać tPortmonetki z korzystnym przystankowym naliczaniem opłat (system pobiera opłaty za przejechane przystanki, a nie czas spędzony w pojeździe), czy też woli skorzystać z biletu okresowego. Dostępne są bilety na sieć (od 14 do 366 dni) oraz trasowane (14-90 dni). Studenci mogą kupić również – przez Internet, w POK, punktach sprzedaży, czy w biletomatach - bilet semestralny.  

Tutaj można sprawdzić, gdzie kupić bilet.

Bilet semestralny jest bardzo korzystną ofertą skierowaną dla młodych osób. To oferta osób do ukończenia 26. roku życia. Warunkiem skorzystania z niej jest uczęszczanie do szkół wyższych znajdujących się na terenie Poznania lub miejscowości objętych porozumieniami międzygminnymi. Podstawą do korzystania z tego typu biletu jest ważna legitymacja lub imienna karta PEKA z zapisaną informacją o przysługującym uprawnieniu.

Bilety semestralne występują w wersji na 120 lub 150 dni, można je kupić na strefy: A, A+B lub A+B+C (mapy stref dostępne są na stronie www.peka.poznan.pl).

Bilet semestralny na 120 dni na strefę A, obejmującą Miasto Poznań, kosztuje 155 zł; na strefy A+B  - 207 zł; natomiast na strefy A+B+C – 311 zł.

Bilet semestralny na 150 dni na strefę A kosztuje 185  zł; na strefy A+B - 250 zł; a na strefy A+B+C - 380  zł.

Aktywacja ELS w systemie PEKA jest bezpłatna.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA