Vivat academia, vivat UEP!

Autor: KyN, fot. K. Nowicki
REKLAMA

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zainaugurowała rok akademicki jako pierwsza uczelnia publiczna w stolicy Wielkopolski. W środowe przedpołudnie aula UEP wypełniła się nie tylko nowymi studentami, ale też wieloma znakomitymi gośćmi.

Inauguracje roku akademickiego to specyficzne imprezy - przede wszystkim dlatego, że są okropnie… przewidywalne. „Gaudeamus”, wystąpienie rektora uczelni, przemówienia kilku zaproszonych gości, wykład inauguracyjny… i tak co roku na (niemal) każdej uczelni.

W zasadzie ciężko się spodziewać czegoś innego - w końcu jest to najbardziej typowa z typowych imprez organizowanych przez uczelnię. Podobnie było też w środowe przedpołudnie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Rozpoczął prof. Marian Gorynia, rektor UEP, po nim zaś przemawiali m.in. Piotr Florek, wojewoda wielkopolski, Marek Woźniak, marszałek naszego województwa oraz Marek Ratajczak, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Na szczęście dla nowych studentów UEP, przemówienie rektora tej uczelni zawsze jest bardzo rzeczowe i pozwala zapoznać się z tym, co udało się uczelni osiągnąć w poprzednim roku akademickim. A udało się dość sporo: rektor przypomniał chociażby o oddaniu do użytku nowego budynku, czyli znajdującego się przy ulicy Towarowej Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych. Wspominał także o rankingach: UEP zajął pierwsze miejsce w konkursie na najbardziej prodoktorancką uczelnię w Polsce, drugie miejsce w rankingu magazynu „Perspektywy” w kategorii uczelni ekonomicznych, a także pierwsze miejsce w kategorii „Excellent Business School” międzynarodowego rankingu Eduniversal.

Rektor nie zapomina jednak działaniach bardziej lokalnych.
- W rozpoczynającym się dzisiaj nowym roku akademickim, priorytetem dla naszej Uczelni będzie umacnianie i rozwijanie współpracy w ramach Kolegium Rektorów Miasta Poznania, a także w ramach Konferencji Rektorów Uczelni Ekonomicznych, dzięki którym udało się zrealizować wiele cennych inicjatyw i projektów - przemawiał do zebranych prof. Gorynia. Rektor zapowiedział także, że na UEP znajdą się miejsca dla studentów z ogarniętej wojną Syrii, a uczelnia będzie szukać wsparcia finansowego dla pokrycia kosztów ich pobytu w Polsce. Podobny program został wdrożony w ubiegłym roku akademickim, obejmował zaś żaków ukraińskich.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA