Początek roku akademickiego na poznańskich uczelniach

Autor: UMP, PG; fot. archiwum
REKLAMA

Początek roku akademickiego zbliża się wielkimi krokami. Za kilka dni poznańskie uczelnie ponownie zapełnią się studentami, a będzie ich niemało - rok akademicki 2015/2016 w Poznaniu rozpocznie 116 tys. studentów.

"Gaudeamus igitur: Vivat academia, vivant professores" - jeszcze trochę i słowa te wybrzmią w kilkunastu uczelniach działających na terenie Poznania. Wakacje za nami - uczniowie powrócili już do szkół, teraz czas na studentów. Nowy rok akademicki w stolicy Wielkopolski rozpocznie 116 tys. żaków. Pochodzą z różnych miast i mają różne zainteresowania, ale cel jest jeden - zdobyć wyższe wykształcenie.

Jako pierwsza poznańska szkoła wyższa w środę 30 września nowy rok akademicki zainauguruje Uniwersytet Ekonomiczny. Następnego dnia inauguracja roku akademickiego odbędzie się w największej spośród uczelni działających na terenie Poznania, a mianowicie - na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, na którym kształci się co trzeci poznański student.

W kolejnych dniach uroczystości związane z początkiem nowego roku akademickiego odbywać się będą na pozostałych poznańskich uczelniach, aż do początku listopada. Wtedy to będzie miała miejsce ostatnia inauguracja - w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu. Uczelnie publiczne zakończą obchody wcześniej, 16 października wraz z inauguracją nowego roku akademickiego na obchodzącej w tym roku 95. jubileusz powstania Akademii Muzycznej.

Miasto Poznań to jeden z najprężniejszych ośrodków akademickich w kraju. Kształci studentów na 26 uczelniach, w tym na aż ośmiu uczelniach publicznych, które od lat zajmują wysokie miejsca w krajowych rankingach szkół wyższych.Młodzi ludzie mogą wybierać spośród 230 kierunków nauczania. Każdego roku poznańskie uczelnie kończy ponad 30 tys. absolwentów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA