Design dla każdego - Concordia wznawia Design Open

Autor: Concordia Design, PG; fot. archiwum
REKLAMA

Concordia Design w nowym sezonie kontynuuje cykl Design Open - program otwartych wykładów wokół tematów związanych z projektowaniem, wzornictwem, trendami i innowacjami. Spotkania z ciekawymi, inspirującymi osobowościami ponownie będą przybliżać uczestnikom, czym tak na prawdę jest design, jakie jest jego znaczenie i zadania.

Formuła spotkań to zazwyczaj godzina wykładu i pół godziny dyskusji. Wstęp na wszystkie wykłady jest wolny. Już 30 września odbędzie się pierwsze  w tym sezonie spotkanie z Karolem Murlakiem. Tym razem dowiemy się więcej o „drugim życiu technologii”. 27 października to z kolei spotkanie z architektami z pracowni mode:lina, która odnosi sukcesy na całym świecie.

Czym jest drugie życie technologii?
Design nie jest magicznym słowem zmieniającym przedmioty w skomplikowane i wysublimowane formy. Zaprojektowane muszą zostać nie tylko zaskakujące estetycznie meble i dodatki, ale także wszystko, co nas otacza. Cykl spotkań odbywających się co miesiąc w Concordia Design ma ponownie zaciekawiać nie tylko specjalistów, ale także wszystkich pasjonatów dobrego wzornictwa, a także tych, którzy chcieliby o designie dowiedzieć się czegoś ciekawego, a wcale związani z nim nie są.

Na kolejne spotkanie Design Open zaproszono Karola Murlaka – projektanta produktów, mebli, wnętrz, wystaw i przestrzeni miejskiej Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także, od niedawna – wykładowcę School of Form.

Karol opowie o tym, że jesteśmy świadkami technicznej rewolucji. Każdego roku na świecie powstają nowe materiały, projekty, technologie. Zaraz potem się starzeją i odchodzą w niepamięć. Gloryfikowana innowacyjność nie musi jednak oznaczać pogoni za technologicznymi nowinkami. Czasem wystarczy w niebanalny sposób spojrzeć na znane wszystkim drewno, kauczuk albo tkaninę.

Podczas wykładu Karol Murlak wskaże niekonwencjonalne zastosowania konwencjonalnych materiałów zaprezentowanych na przykładzie własnych doświadczeń projektowych i akademickich.

„Drugie życie technologii”, spotkanie z Karolem Murlakiem: 30.09.2015, godz. 17:30-19:00
wstęp wolny, zapisy:  info@concordiadesign.pl oraz pod numerem: +48 61 667 44 00 oraz przez stronę: http://www.concordiadesign.pl/.

Idea, realizacja, drugie życie projektu
Następne spotkanie  Design Open poświęcone będzie  z kolei architekturze. Poprowadzi je duet: Paweł Garus i Jerzy Woźniak z pracowni mode:lina architekci. Paweł i Jerzy pracują razem od kilku lat, a kolejne ich projekty zdobywają coraz więcej nagród w Polsce i na świecie - ostatnio odebrali w Szanghaju EuroShop RetailDesign Award 2015 wręczaną podczas największych targów biznesowych - EuroShop.

Wymieniani przez portal culture.pl jako jedni z najlepszych polskich architektów przed czterdziestką, podczas spotkania DesignOpen opowiedzą o tym, jak projekt "żyje po życiu", a także o tym, jak pracują nad ideą projektu, jak pomysł zamieniany jest na realizację i jak później ta realizacja zaczyna żyć własnym życiem - wpływa na wizerunek marki, umożliwia rozwój, otwiera nowe możliwości i stwarza okazje do współpracy.  

„Idea, realizacja, drugie życie projektu” - spotkanie z Jerzym Woźniakiem i Pawłem Garusem: 27.10.2015, godz. 18:00, wstęp wolny, zapisy:  info@concordiadesign.pl oraz pod numerem: +48 61 667 44 00 oraz przes stronę: http://www.concordiadesign.pl/.

Concordia Design, czyli centrum designu w Poznaniu, to platforma współpracy przedsiębiorców, ekspertów i projektantów, oparta o unikalny model biznesowy łączący promocję designu z edukacją i konsultingiem. Zespół Concordia Design tworzą eksperco-praktycy z obszaru design & business innovation z Polski i Eurppy, specjalizujący się m.in. w prowadzeniu działalności edukacyjnej w obszarach: innowacja & kreatywność, design management, nowoczesne metody marketingowe, rozwój osobisty.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA