Lodołamacze 2015 wręczone!

Autor: UMP, MP; fot. materiały prasowe
REKLAMA

W Pałacu Działyńskich na Starym Rynku 23 września odbyła się Wielkopolsko - Lubuska Gala I etapu X jubileuszowego Konkursu LODOŁAMACZE 2015. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali pracodawcy i instytucje zatrudniające Osoby Niepełnosprawne.

Statuetki Lodołamacza to nagrody wręczane ludziom, firmom czy instytucjom, które zatrudniły do pracy osoby niepełnosprawne, nauczyły je samodzielności, wiary w siebie i swoje możliwości i w ten sposób przełamały lody między sprawnym, a niepełnosprawnym pracownikiem.

W ubiegłym roku statuetki Lodołamacza otrzymali m.in. wybitny polski lekarz, Teatr Dramatyczny w Warszawie, Muzeum Kinematografii w Łodzi czy największa firma reklamy out-of-home w Polsce.

W konkursie pracodawcy mogą startować w trzech kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy oraz Instytucja. Oprócz tego zostaną wręczone dwie nagrody dodatkowe: Super Lodołamacza dla przedsiębiorcy, instytucji lub zakładu oraz Lodołamacza Specjalnego dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.

Konkurs składa się z dwóch etapów: regionalnego i centralnego. W pierwszym niezależne Kapituły wyłoniły finalistów regionalnych. Zwycięzcy I etapu automatycznie przechodzą do Centralnego Etapu Konkursu, w którym Kapituła wyłoni ogólnopolskich Lodołamaczy 2015. W sumie nagrodzono 11 przedsiębiorstw i instytucji.

W kategorii Zatrudnienie Chronione I miejsce przyznano Przedsiębiorstwu Produkcyjno - Handlowemu Postęp S.A. w Świebodzinie, II miejsce Spółdzielni Inwalidów im. Powstańców Wielkopolskich, Zakład Pracy Chronionej, a III miejsce Zakładowi Aktywności Zawodowej im. Anny Bednarz-Śliwowskiej.

W kategorii Otwarty Rynek I miejsce dla Spinko Sp. z o.o. W Lesznie, II miejsce dla Spółdzielni Socjalnej Open Technologies, a III miejsce dla Spółdzielni Socjalnej Dobry Adres.

W kategorii Instytucja na I miejscu nagrodzono Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie, na II miejscu Stowarzyszenie na Rzecz Aktywności Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych Ziemi Leszczyńskiej "Pro-Activ" w Rydzynie, a na III miejscu Powiatowy Urząd Pracy w Gorzowie Wielkopolskim.

Super Lodołamacz 2015 trafił do Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start", a Lodołamacz Specjalny 2015 do społeczniczki Barbary Kucharskiej, która działa na rzecz niepełnosprawnych od niemal 40 lat.

Uroczystość zakończył występ Małgorzaty Ostrowskiej, ambasador konkursu.

Ogólnopolskich laureatów Konkursu Lodołamacze 2015 poznamy 29 września br. podczas uroczystej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie. Organizatorem Konkursu Lodołamacze 2015 jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Fazon” Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wśród patronów konkursu były władze samorządowe i wojewódzkie Wielkopolski i województwa lubuskiego.

Konkurs Lodołamacze organizowany jest corocznie od 2006 r.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA