Bohaterskie zmagania logistyków w WSL

Autor: WSL, KyN, fot. WSL
REKLAMA

Jak optymalnie obsłużyć wymagającego klienta? Jak zachować przy tym bezpieczeństwo i wysoką jakość usług? Tego i wiele więcej dowiedzieli się uczestnicy konferencji pt. „Transporters – bohaterskie zmagania logistyka”, zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki oraz firmę PEKAES SA.

Ponad czterystu uczestników – studentów i uczniów szkół średnich porwała tematyka funkcjonowania branży transportowej. Dnia 23 września, w Wyższej Szkole Logistyki gościli eksperci w tej dziedzinie – menedżerowie operacyjni z firmy PEKAES i SPEDCONT, którzy szczegółowo omówili swoje codzienne wyzwania, trudności i zawodowe zwycięstwa.

W WSL wystąpili: Maja Kuryłło - Dyrektor Personalny, Kajetan Jagłowski - Dyrektor Spedycji Morskiej i Lotniczej, Dariusz Czech - Dyrektor Spedycji Całopojazdowej Krajowej, Łukasz Sadowski - Dyrektor Drobnicy Krajowej oraz Ireneusz Marczak, Menedżer ds. Operacyjnych SPEDCONT.

Każdy z prelegentów odpowiada w firmie za inny rodzaj transportu, dla każdego z nich logistyka to sztuka rozwiązywania problemów. To poszukiwanie rozwiązań – optymalnych dla klienta i dla firmy. W rolę poszukiwaczy mieli okazję wcielić się także uczestnicy konferencji. W formie otwartej debaty, pod okiem dyrektorów, młodzi logistycy proponowali rozwiązania dla wymagającego klienta, który planował transport hiszpańskich płytek ceramicznych. Optymalną drogę i sposób obsługi wspólnymi siłami znaleźli uczniowie, dyrektorzy oraz redaktor Adam Błuś, który wcielił się w rolę klienta.

Rozwijające doświadczenie, które w krótkim czasie zobrazowało, jak wygląda codzienne funkcjonowanie globalnego operatora logistycznego wzbudziło ogromne zainteresowane uczestników. Aktywność uczniów, proponowane przez nich optymalizacje i pomysły zostały nagrodzone przez firmę PEKAES, a fakt, że całość obserwowała Dyrektor Personalna firmy, z pewnością wpłynął korzystnie na elokwencję i zaangażowanie przyszłych logistyków.

Ambicja i zaangażowanie to cechy, które w swym wystąpieniu jako istotne podkreśliła Maja Kuryłło, Dyrektor Personalny, omawiając warunki rekrutacyjne, jakie stawia przed kandydatami PEKAES. Co ważne dla uczestników spotkania, firma otwarta jest na osoby początkujące w branży logistycznej, które w PEKAESIE mogą stawiać swoje pierwsze zawodowe kroki i uczyć się od najlepszych.

- Dzisiejsza konferencja to ponad trzy godziny dzielenia się doświadczeniem, intensywne, pełne ciekawostek wystąpienia i wiedza, której próżno szukać w szkolnych podręcznikach – podsumowuje Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. - Cieszymy się, że w konferencjach z cyklu Logmeeting tak chętnie i licznie biorą udział eksperci z firm partnerskich. Ich zaangażowanie to inwestycja w przyszłość logistycznej kadry w Polsce.

Wyższa Szkoła Logistyki i firma PEKAES planują wspólnie szereg przedsięwzięć na rzecz jakości kształcenia i upowszechniania praktycznej wiedzy logistycznej. Obecnie PEKAES jest jednym ze sponsorów Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej oraz członkiem Klubu Partnera WSL.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA