Mural na Śródce gotowy

Autor: KyN, fot. K. Nowicki
REKLAMA

Poznańska Śródka wzbogaciła się o kilka nowych budynków... a przynajmniej na pierwszy rzut oka mogłoby się tak wydawać. Żadnych nowych gmachów jednak nie ma, jest za to mural, który wyszedł naprawdę znakomicie.

Malunek na ścianie jednej z kamienic przy rynku Śródeckim jest częścią projektu "W środku Śródki". Pomysłodawcą muralu był radny osiedlowy, Gerard Cofta, zainspirowany fotografią z lat dwudziestych ubiegłego wieku. Ideą zainteresowała się Fundacja Artystyczno - Edukacyjna Puenta, która zgłosiła koncepcję do konkursu Centrum Warte Poznania. Projekt otrzymał dofinansowanie Miasta Poznań, a Śródka zyskała kolejną wyjatkową atrakcję.

Tytuł tego dzieła to "Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle". I rzeczywiście - jest kot, jest i trębacz, opowieść zaś zostanie wkrótce dopisana. Cofta chciałby bowiem, aby plac pod muralem na nowo zyskal nawierzchnię brukowaną. Co więcej, to właśnie w tym miejscu prawdopodobnie powstanie kolejne nowe targowisko, o czym wspominał niedawno Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA