Już milion pasażerów - Ławica z kolejnymi rekordami!

Autor: KyN, fot. archiwum
REKLAMA

15 sierpnia, punktualnie o godzinie 16:57, w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica pojawił się tegoroczny milionowy pasażer. Jest jednym z ponad 200. tysięcy, jakich w sierpniu 2015 roku obsłużyło poznańskie lotnisko, a to oznacza kolejny rekord.

W sierpniu 2015 roku w poznańskim porcie lotniczym obsłużono dokładnie 205 519 pasażerów. To wzrost o 10,5 proc. w porównaniu z sierpniem ubiegłego roku. W ruchu regularnym obsłużono 113 491 osób, czyli - jak precyzyjnie wyliczył Rafał Jankowiak z serwisu latamyzpoznania.pl - 17,2 proc. więcej niż w ubiegłym roku. To spory wzrost zważywszy na to, że latem tradycyjnie to czartery zyskiwały na popularności (w sierpniu ’15 z Ławicy skorzystało z nich 91 739 pasażerów).

Wynik z sierpnia 2015 roku jest jednocześnie najlepszym wynikiem sierpniowym w historii poznańskiego lotniska. Co więcej, nigdy wcześniej milionowy pasażer nie był obsługiwany w tym właśnie miesiącu - w poprzednich latach był to przeważnie sierpień.

Cały czas jednak trzeba pamiętać, że choć tegoroczne wyniki Ławicy są bardzo dobre, to jednak rekord obsłużonych pasażerów prawdopodobnie nie padnie -  wszystko przez remont drogi startowej. Z tego też powodu lotnisko pomiędzy 21 września a 11 października będzie całkowicie wyłączone z ruchu lotniczego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA