Paliwowi przestępcy w rękach ABW

Autor: KyN, ABW, fot. archiwum
REKLAMA

Poznańska Prokuratura Apelacyjna wraz z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Urzędem Kontroli Skarbowej w Poznaniu rozbiła grupę zajmującą się wyłudzaniem podatku VAT. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia - ale to nie koniec działań funkcjonariuszy.

Podejrzani sprowadzali z państw Unii olej napędowy bez uiszczania podatku VAT. Ponadto na podstawie fikcyjnych faktur, które były wystawiane przez kilka firm zamieszanych w proceder, wyłudzali zwrot  nienależnego podatku VAT z tytułu handlu wewnątrzwspólnotowego. W ten sposób Skarb Państwa został narażony na straty co najmniej 100 mln złotych.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ściśle współpracowała z Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej. W czynności zaangażowani byli przedstawiciele Urzędu Kontroli Skarbowej w Poznaniu. Wspólnie udało się, jeszcze przed zatrzymaniem podejrzanych, zabezpieczyć środki finansowe w wysokości ponad 10 mln złotych.

Osobom zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty z kodeksu karnego skarbowego i kodeksu karnego m.in. prania brudnych pieniędzy. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, planowane są kolejne zatrzymania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA