Polski Teatr Tańca na Manhattanie

Autor: PG; fot. materiały prasowe
REKLAMA

Battery Dance Festival, jeden z najbardziej znaczących plenerowych festiwali tańca w USA, będzie miał polski akcent. I to poznański - pojawi się na nim na co dzień działający w stolicy Wielkopolski Polski Teatr Tańca.

Zespół Polskiego Teatru Tańca pakuje walizki i leci do Stanów Zjednoczonych, by zaprezentować się w gronie tancerzy dosłownie z całego świata. Wszystko za sprawą Battery Dance Festival, imprezy, która w tym roku po raz 34. odbędzie się w samym sercu nowojorskiego Manhattanu. Znakomite, pełne pasji pokazy i niepowtarzalna atmosfera - tak w skrócie można opisać to międzynarodowe przedsięwzięcie.

W Battery Dance Festival Polski Teatr Tańca weźmie udział po raz pierwszy. Podczas festiwalu zespół pokaże dwa spektakle: „Już się zmierzcha” w choreografii Ewy Wycichowskiej oraz „Tysiąc kolorów” w choreografii Takako Matsudy. Przedstawienia będzie można podziwiać kolejno 16 i 17 sierpnia w Robert R. Wagner Jr. Park. Dzień później grupa pojawi się jeszcze w Centrum Polsko-Słowiańskim w Nowym Jorku ze spektaklem „Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś”.

Warto zaznaczyć, że dla Polskiego Teatru Tańca jest to zaledwie jedna z wielu zagranicznych podróży. Jeszcze w maju kierowani przez Ewę Wycichowską artyści odwiedzili Islandię w ramach realizowanego od trzech lat we współpracy z tym krajem projektu "Znaki czasu. Pokonać granice". Na swoim koncie zespół ma ponadto występy m.in. w Brazylii, Chinach, Indiach, Izraelu i Japonii.

Po powrocie z występów w Nowym Jorku Polski Teatr Tańca będzie można zobaczyć w stolicy Wielkopolski, gdzie pojawi się na XII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca, którego jest organizatorem. Wydarzenie, będące częścią Dancing Poznań 2015, odbędzie się w dniach 22-28 sierpnia 2015.

Polski Teatr Tańca istnieje od 1973 roku. Więcej informacji na jego temat można znaleźć na stronie www.ptt-poznan.pl

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA