Po szwedzku mówić chcą, na teologię się nie garną

Autor: KyN, fot. archiwum
REKLAMA

Archeologia, etnologia, filologia serbska czy też teologia - to tylko kilka z wielu kierunków, na które wciąż można się dostać w tegorocznej rekrutacji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.

Rekrutacja dodatkowa prowadzona jest prawdopodobnie na każdej uczelni w naszym kraju - niż demograficzny sprawia, że coraz więcej miejsc na poszczególnych kierunkach studiów pozostaje nieobsadzonych. Również na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza znaleźć można wiele wolnych miejsc.

Ile dokładnie? Tego nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że dostępnych jest jeszcze kilkadziesiąt kierunków studiów na różnych stopniach (licencjackie lub magisterskie) w różnych trybach (stacjonarne bądź niestacjonarne).

I tak dostać się można nadal na Archeologię, Astronomię, wiele specjalności Chemii, kilkanaście rodzajów filologii (m.in. bułgarska, chorwacka, rosyjska, serbska, słowiańska i polska, śródziemnomorska), całe spektrum kierunków filozoficznych, kierunki związane z geografią, kilka specjalności historycznych, Kulturoznawstwo, szereg specjalności pedagogicznych, Teologię w różnych odmianach oraz Psychologię.

Ten ostatni kierunek jest jednak dostępny wyłącznie w trybie niestacjonarnym, ponieważ studia psychologiczne dzienne są - tradycyjnie już - jednym z najbardziej obleganych kierunków na UAM, ze średnią 6,22 osóļ na miejsce. Zwycięzcą rankingu najpopularniejszych tegorocznych kierunków jest filologia szwedzka (grupa z językiem angielskim), gdzie o miejsce ubiegało się średnio ponad 23 osoby. Niemal dwukrotnie mniejszą popularnością (12,58 osób na miejsce) cieszyła się filologia duńska, na dalszych zaś miejscach znalazły się Geodezja i Kartografia (8,4 osób na miejsce), Filologia o specjalności Lingwistyka Stosowana, Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, Japonistyka, Psychologia, Prawo, Reżyseria Dźwięku oraz Kierunek prawno-ekonomiczny.

Poszczególne kierunki studiów, na których jeszcze są dostępne miejsca, mają różne terminy ostatecznych zapisów - wszystkie dane można znaleźć na stronie internetowej UAM.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA