Młodzi adepci kartingu powalczą o mistrzostwo

Autor: Jakub Pluciński; fot. materiały organizatora
REKLAMA

Już w najbliższy weekend na Torze "Poznań" odbędą się mistrzostwa Polski w kartingu. W ciągu dwóch dni kierowcy będą rywalizować w zawodach pierwszej i drugiej rundy Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Zawodnicy wystartują w pięciu kategoriach: Rotax Micro Max, Rotax Mini Max, Baby ROK, Mini ROK oraz Easykart 60. Każda kategoria ma swoich faworytów.

W kategorii Micro Max, faworytem jest Marcel Kuc (TTSK K-Team Tarnów), który w rywalizacji pucharowej Rotaxa zajmuje pierwsze miejsce. Do rywalizacji włączą się również kierowcy, którzy znają smak wygranej w tym sezonie. Karol Pasiewicz (A.Wielkopolski), Oliwier Pyłka (A.Polski) czy Bartłomiej Piekutowski (A.Rzemieślnik) na pewno będą również chcieli mieć ten upragniony tytuł w swoim dorobku.

W kategoria Mini Max jak do tej pory równych sobie nie ma Macieja Koconia (A.Wschodni), ale apetyt na tytuł ma również Marcel Surmacz (UKS Moto-Kart Energetyk Biłgoraj), a nie można wykluczyć włączenia się w walkę Igora Drożyńskiego (A.Śląski).

Baby ROK będzie pojedynkiem pięciu czołowych zawodników tej kategorii: Kacpra Rogali, Dominika Garbaciaka, Damiana Mazurka (A.Leszczyński), Alana Czyża (A.Wielkopolski) i Karola Panka (TTSK K-Team Tarnów). Do rywalizacji o szarfę włączy się również Igor Seweryn (A.Wielkopolski), a może będzie jeszcze ktoś, kto pokaże się podczas tych zawodów i pokrzyżuje plany faworytom.

Również w stawce powyżej dwudziestu zawodników w kategorii Mini Rok można być pewnym zaciętej rywalizacji pomiędzy Adrianem Janickim (A.Zielonogórski Duet), Maciejem Banasiem, Jakubem Szablewskim (A.Leszczyński) i Piotrem Protasiewiczem (WallraV Racing Club). Nie odpuści również Oliwier Pyłka (A.Polski), a może niespodziankę zrobi ktoś z reszty stawki.

W Easykart 60 chrapkę na najwyższy stopień podium ma Alan Lalak (Hawi Racing Team), ale utrudniać mu to będzie Filip Zagórski (A.Wielkopolski), a także można liczyć na Olivię Protasiewicz (WallraV Racing Club), która już pokazywała, że stać ją na równa walkę z kolegami.

Przy okazji tych rund, pokażą się oczywiście najmłodsi adepci, którzy dopiero co stawiają pierwsze kroki w kartingu, a mowa tutaj o grupie dzieci w wieku od 4 do 7 lat, którzy wystartują w czterech kategoriach : Baby ROK, Micro Max, Easykart 50, Baby Challenge.

W sobotę i niedzielę w zawodach o Puchar Prezesa Automobilklubu Wielkopolski wystartują już starsi zawodnicy, którzy ścigać się będą w kategorii Junior ROK. Tutaj wszystko się może zdarzyć, a walczyć będą zacięcie m.in. Michał Kasiborski, Bartosz Paziewski (A.Kujawsko-Pomorski), Mateusz Pyłka (A.Polski), Jan Antoszewski, Jan Galeja i Nikodem Wierzbicki (wszyscy trzej A.Wielkopolski).

Zmagania pierwszej rundy rozpoczną się o godzinie 12.15 oficjalnym otwarciem zawodów. Pierwszy wyścig wystartuje 13.00. Szczegółowy harmonogram czasowy znajduje się na oficjalnej stronie Automobilklubu Wielkopolski.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA