Będą rozmawiać o porażkach w biznesie

W czwartek 9 lipca o godz. 20.00 w MOMO love at first bite odbędzie się spotkanie z cyklu FuckUp Nights, na którym uczestnicy podzielą się historiami… nieudanych biznesów i projektów.

Pierwszy FuckUp Night odbył się w Mexico City we wrześniu 2012 roku. Idea spotkań szybko rozprzestrzeniła się także poza Meksykiem. Obecnie FuckUp Nights organizowane są w ponad 100 miastach na całym świecie. Idea wszędzie jest taka sama: uczestnicy spotykają się, aby rozmawiać o przedsięwzięciach, które z różnych powodów się nie udały. Na każdym spotkaniu trzy osoby w trakcie krótkich prezentacji opowiadają o swoich nieudanych projektach.

Koncepcja FuckUp Nights narodziła się w głowie pięciu przyjaciół, którzy czuli, że muszą przełamać powszechną niechęć do mówienia o niepowodzeniach. Wierzyli, że porażki są po prostu jednym z etapów drogi do sukcesu i trzeba o nich otwarcie rozmawiać. Wszyscy najwięksi przedsiębiorcy mają za sobą szeregi nieudanych projektów i inwestycji, a historie porażek mogą być tak samo inspirujące i pouczające, jak te dotyczące sukcesów.

W czwartek 9 lipca w ramach spotkania FuckUp Night w MOMO love at first bite, Katarzyna Barc opowie o stworzonej przez siebie innowacji społecznej “Oddam Odpady”, z platformą ułatwiającą przekazanie odpadów twórcom kreatywnego recyklingu i NGO. W ramach działań OO organizuje liczne wydarzenia i projekty artystyczno-edukacyjne miedzy innymi dla Stołecznej Estrady, Centrum Nauki Kopernik, Kompanii Piwowarskiej. Organizując strefę warsztatów dla jednego z polskich festiwali branży kreatywnej postawiła zaufanie ponad formalnościami, co pomimo pozytywnych wrażeń uczestników nie zakończyło się dobrze dla samej organizatorki.  

Kamil Bilecki opowie zaś o tym, że nie da się prowadzić biznesu bez wiedzy o sprzedaży, planu B i pewnej dozy pokory. W wieku 20 lat założył agencję reklamową, która  mimo ambitnych planów, po dwóch latach zbankrutowała. Kamil przez wiele miesięcy spłacał zobowiązania firmy, jednak twierdzi, że wiedza zdobyta w trakcie tego doświadczenia jest bezcenna. Obecnie jest private bankerem i z powodzeniem zarządza majątkami najbogatszych klientów banku – jak widać, wyciągnął z “fuckupu” (którego to słówka nie wypada nam tłumaczyć z angielskiego na polski…) swoją lekcję.

O swojej historii opowie również Piotr Jarzyna, którzy założył serwis internetowy posprzątaj.pl umożliwiający zamawianie profesjonalnych usług sprzątających online. Zadaniem Piotra było koordynowanie dokończenia pracy przez programistów, pozyskanie partnerów i szybkie wprowadzenie projektu na rynek. Jak to się skończyło? Nie skończyło się! Dwa miesiące po deadline Piotr nadal szuka „robaków” i codziennie prosi pierwszych klientów o cierpliwość. O tym, jak nie robić start upów, opowie – mimo wszystko – z humorem i dystansem.