Poznańscy uczniowie żegnają rok szkolny

Autor: Piotr Garbowski; fot. P. Garbowski
REKLAMA

26 czerwca kończy się rok szkolny. Wspólne wypady w gronie przyjaciół, obozy żeglarskie, festiwale – to tylko niektóre z planów na wakacje, jakie zdradzili nam uczniowie poznańskich liceów. Jak oceniają ten rok? Okazuje się, że do grona najmniej lubianych przedmiotów zalicza się... wiedza o kulturze.

– Było okej. Mnóstwo niepotrzebnych przedmiotów, które trzeba było dokończyć i zdać – mówi Rafał z klasy biologiczno-chemicznej Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny. – Najbardziej niepotrzebny przedmiot to wiedza o kulturze – dodają jego koledzy z tej samej szkoły, ale klasy matematyczno-fizycznej. Inne niepotrzebne przedmioty? – Dla nas wszystkie poza matematyką i fizyką – przyznają zgodnie. Kończący się rok szkolny żegnają bez większego entuzjazmu.

W innym tonie wypowiadają się uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego im. A.Mickiewicza. To ich pierwszy rok w nowej siedzibie placówki, przeniesionej z ul. Głogowskiej na ul. Cegielskiego. – Myślę, że było dobrze – mówi Stanisław z „Ósemki”. – Zmieniliśmy budynek i wyszło nam to na plus. Mamy windę, mamy porządne boisko, mamy przede wszystkim nową, wyremontowaną szkołę. Dążymy do poziomu, który powinien być w całym kraju. A z jakich przedmiotów szło nam najlepiej? Chyba z tych, z których nie powinno – śmieje się Stanisław i tłumaczy, że chodzi o WF. On i jego koledzy za cel również sobie dostanie się studia. Choć wybór dopiero przed nimi, już teraz wiedzą, że – tak jak ich rówieśnicy z LO św. Magdaleny – spróbują swoich sił na politechnice.

Teraz nadchodzi dla nich czas relaksu i zasłużonej przerwy w nauce. Uczniów poznańskich liceów pytaliśmy o plany na najbliższe, letnie miesiące. Najczęściej wymieniają oni wyjazdy ze znajomymi i "chillout". Są też i tacy, którzy podróżują w celach zarobkowych. Np. do Niemiec i Anglii. 26 czerwca wszyscy jednak – bez względu na plany i preferencje – świętują początek wakacji. Nad Wartą, na działce, w klubach. I bardzo dobrze – należy im się!

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA