The Color Run Poznań - kolorowi biegacze opanowali Maltę!

Autor: Krzysztof Nowicki, fot. K. Nowicki, E. Skowron
REKLAMA

Cóż to był za bieg! Co najmniej kilka tysięcy osób opanowało ścieżki biegowe nad Maltą, choć sam wyścig nie był najistotniejszy, a czasu nikt nie liczył. Co zatem się liczyło? Przede wszystkim dobra zabawa i to, by do mety dobiec jak najbardziej... kolorowym. Zresztą zobaczcie to sami!

The Color Run Poznań to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście. Co prawda różnego rodzaju biegów w stolicy Wielkopolski nie brakuje, ale bodaj po raz pierwszy czas się nie liczył, a zwycięzca... cóż, można powiedzieć, że miał najmniej frajdy ze wszystkich uczestników. Punktem obowiązkowym bowiem było to, aby się "pokolorować", czyli zebrać na siebie jak najwięcej różnokolorowego proszku (od razu dodajmy: zupełnie nieszkodliwego).

Na mecie zebrało się kilka tysięcy uczestników, którzy w mniejszych grupach, co kilka minut, byli wypuszczani ze startu. Po drodze zaś, czyli wokół jeziora Malta, rozstawione były punkty "kolorowania", czyli miejsca, gdzie uczestnicy obsypywani byli różnokolorowymi proszkami. Sami także mieli niewielką ilość proszku, zatem mogli obsypywać innych uczestników (co zresztą ochoczo czynili). Efekt był taki, że każdy, kto dobiegł do mety (zlokalizowanej na polanie piknikowej nad Maltą) wyglądał tak, jakby po drodze wykąpał się w tęczy.

Od razu dodajmy, że tuż za ostatnim uczestnikiem poruszała się ekipa czyszcząca ścieżkę, zatem po całej imprezie nie powinien zostać żaden ślad - oprócz oczywiście dobrych wspomnień i mnóstwa zdjęć, które można podziwiać w naszej galerii.

Do czego was bardzo zachęcamy!

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA